Nokia
Nokia – firma, która rozpoczęła swoją działalność produkując wszelkiego typu maszyny do wycinki lasu i przedmioty metalurgiczne. Obecnie produkuje komórki, które są wytrzymałe jak rosyjska broń. Można je wytarzać w błocie, zrzucić z 10-tego piętra, przejechać kombajnem, a i tak nadal będą świecić swoim interfejsem. Nokia to także matka popularnego Snake'a, którego można zobaczyć w Moskiewskim Zoo Nocnym.
Niejasne są korzenie nazwy NOKIA. Większość skłania się ku tezie, że jest to protest przeciwko koreańskiemu koncernowi samochodowemu "KIA Motors".
NOKIA ma genialnie wprost dobrane hasło reklamowe "Connecting people", gdyż użytkownicy Nokii rzeczywiście łączą się w wielkie społeczności na forach internetowych, gdzie zrozpaczeni posiadacze tych telefonów z obłędem w oczach usiłują dowiedzieć się, dlaczego nie działają podstawowe funkcje i co z tym zrobić. Choćby najnowszy przykład: w mocnowypasionym telu NOKIA E666 (GPS, skaner kodów kreskowych, turystyczna spłuczka, miotacz feromonów, harmonijka ustna itp.) nie wyświetli się nazwisko ani imię osoby dzwoniącej, gdy jakikolwiek numer zapisany jest na karcie SIM. Proste? Proste!
Istnieją także inne pradawne zapisy na temat firmy nokia.
Np. ten znaleziony podczas wykopalisk na Wysokich górach w Niskim Azbeście, podczas chłodnej suszy:
Nokia – firma która rozpoczęła swoją działalność produkując wszelkiego typu kombajny, traktory, pralki, i przedmioty metalurgiczne. Obecnie produkuje komórki, od takich wolno stojących po takie z podpiwniczeniem. Cechują się one dużą niewygodą i specjalistycznym oprogramowaniem Symbian, które umożliwia w niej zamontowanie takich dodatków jak detektor ruchu, maszynę szyfrującą, maszynę do szycia, koparkę, szafę czterodrzwiową, czy zestaw dla młodego skauta. Jak i także możliwość założenia własnej, przenośnej hodowli wirusów i ich wymiany z innymi użytkownikami tego typu sprzętu przez sieci bezprzewodowe.
Sławę zawdzięcza licznym budowlom, realizowanym na rzecz dygnitarzy, w tym i polskim posłom, senatorom i urzędnikom. Pierwsze wzmianki o Nokii można już spotkać na przełomie lat 1830–1840. Za prekursora uważa się Jana III Sobieskiego, który jako pierwszy zbudował bezdrzwiowy szałas o legendarnym już numerze 9026. Wielu ludzi jest użytkownikami tych szałasów i noszą je w kieszeniach, na smyczach itp. Ceny "telefonów" firmy Nokia są bardzo wygórowane, ponieważ mówi się, że ceny elektroniki maleją, a ceny cegieł rosną.
W wersjach limitowanych obudowy telefonów wykonywane są z azbestu, włókna szklanego, twojej starej / teściowej (niepotrzebne skreślić), krowich placków bądź betonu z okruchami szkła. Wersje standardowe posiadają tylko obudowy z tłuczonego azbestu oraz wyświetlacz działający na zasadzie ciekłych cyrkonii, a bateria podczas ładowania nagrzewa się tak, że można robić na niej omlety bądź wyrabiać szkło z piasku, ewentualnie odlewy ze stali.
Aby obliczyć długość istnienia firmy nokia należy dodać i odjąć wszystko i nic.