T9

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 19:15, 8 wrz 2010 autorstwa Vae (dyskusja • edycje) (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Artur21. Autor wycofanej wersji to 62.69.208.3.)

T9, czasem i słownik T9 – zajefajne ułatwienie życia komórkowcom poprzez szybsze wpisywanie SMS-ów za pomocą mniejszej liczby kliknięć.

Działanie

Żeby móc nacieszyć się funkcjami, jakie daje T9, musisz odszukać opcji: Słownik T9. Czasem nazywa się to inaczej, czasem jest w opcjach wiadomości, czasem w ustawieniach, czasem i nie ma jej wcale. Po jej włączeniu możesz pisać szybciej! Ale jak? Wystarczy że raz naciśniesz damy klawisz przypisany kilku literom, po czym znowu naciśniesz klawisz odpowiadający drugiej literze itd.

Przykład

Zrobimy to na przykładzie słowa konstantynopolitańczykowianeczka komórka.

Superszybki kurs pisania T9

  • Wciskasz piątkę (nawet jeśli widzisz że J jest przed K)
  • Wciskasz szóstkę trzy razy (ze względu na to, że jest tam O, M i Ó)
  • Wciskasz siódemkę (dla R)
  • Wciskasz piątkę (znowu dla K)
  • Coś nowego! Wciskasz dwójkę (jeśli się nie zorientowałeś, to dla A)

Proste, a jakże ułatwia robotę przy wystukiwaniu wyrazów. Oszczędza czasu, nerwów i bolących palców, jednak niewłaściwa rozwaga przy wpisywaniu słów może spowodować zupełną zmianę treści (słowa z tych samych kodów, np. mnie i mogę).

Zasób wyrazów

Jak każdy słownik, ma swój początek i koniec, dlatego więc może on mieć w słowniku dane słowo lub go może nie mieć. Wtedy wyświetli się Wyraz nie istnieje lub inna formułka błędu. Nie płacz, nie próbuj zabić się żyletką, drogie dziecko! Nic się nie stało, można dopisać słowa do słownika. Na różnych komórkach robi się to różnie, np. na Sony Ericssonie wystarczy najechać na jakiś nowopowstały wyraz i kliknąć Pisownia. Wtedy zmieniamy litery na właściwe słowo i kończymy OK-ejem. Voila!

Szablon:Stubtech