Szorstkość

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Szablon:Tcecha charakterystyczna nawierzchni, powodująca powstanie rany śmiertelnej po wewnętrznej stronie dłoni, która weszła w kontakt stały, ciągły i posuwisty z daną nawierzchnią.

Pochodzenie

Szorstkość w największym stopni obserwuje się w Afryce i u ludzi starych, wierzących, którym w życiu nie wyszło. Obserwacje te skłoniły naukowców amerykańskich z żydowskiego Instytutu Bull'a Schitt'a w Massachusetts, którzy badali problem szortkości od marca do połowy marca br., do całkowitego porzucenia tematu na rzecz rozwoju leku na hemoroidy. Pochodzenie szorstkości w przyrodzie pozostaje więc nieznane. Powszechnie uważa się, że odkrywca molekturalnych przyczyn tego zjawiska otrzyma Nagrodę Nobla z fizyki, czego żywym przykładem jest Wisława Szymborska.

Przykłady

Chociaż definicja jasno odwołuję się do pomiaru stopnia szorstkości za pomocą wenętrza dłoni, powszechniej znane są przypadki organoleptycznego stwierdzania szorstkości za pomocą kolan i łokci. Pośrednim efektem szorstkości jest więc płacz i zgrzytanie zębów.

Dużym stopniem szrostkości charakteryzują się:

  1. beton,
  2. opiłki metalu,
  3. rozsypane szyszki,
  4. rafa koralowa,
  5. kość wielbłąda (tylko do roku od śmierci).