Karabinek AK
AK-47 (kałach, kałasznikow) – niebywale proste, a zarazem skuteczne połączenie kutego metalu i sklejki udającej drewno. Przez niektórych uważane za broń palną. Jego budowa jest tak prosta jak budowa cepa bojowego. W książeczce serwisowej przewidziana jest tylko naprawa w wyspecjalizowanych serwisach, zrzeszonych w stowarzyszeniu u pana Tadzia za stodołą. Główne wyposażenie mafii, przede wszystkim ruskiej, a także wszelkiej maści instytucji porządkowych (m.in. Al-Krajda). Główny towar eksportowy krajów byłego ZSRR; jego cena w zamierzchłych czasach ustalona była na paczkę gumy Orbit za sztukę.
Obecnie kałasznikowy można kupić na targu u ludzi pochodzenia wschodniego: (Ukraińców, Rosjan i Białorusinów). Jego obecna cena na wolnym (czytaj: czarnym) rynku to ok. 400 zł (cena ta obejmuje wiadro amunicji gratis). Używany również jako niezwykle skuteczny środek czyszczący wszystko i wszystkich, głównie przez gospodynie domowe i ciemnych panów w białych turbanach. Uwaga dla przyszłych nabywców: wbrew brzydkiej niegrzecznej ameryckiej propagandzie, nie pozostawia plam!!! Jego użycie związane jest z ryzykiem przedawkowania, które objawia się pojawieniem się panów w niebieskich mundurach (ew. w czarnych gustownych kominiarkach, zależnie od stopnia przedawkowania).
Sztab Armii USA, wbrew wieloletnim prośbom szeregowych Marines, zapowiedział, że nie ma zamiaru zamienić M-16 na kałachy ze względu na niestandardową amunicję i konieczność ładowania broni wiadrami, a nie, jak w większości broni, magazynkami. Zrozpaczeni Marines ogłosili strajk głodowy, w wyniku czego zginęło ich już ponad 1000 podczas misji stabilizacyjnej w Iraku. Jako dodatkowy argument szefowie sztabu USA podają fakt, że użycie bomb elektromagnetycznych podczas operacji wyzwolenia Iraku ostatecznie udowodniło, że AK-47 nie zawiera mikroprocesorów.
Krążą pogłoski, iż w celu zmniejszenia konkurencji na rynku środków czystości MR. Proper wypuścił na rynek nowszą wersję kałacha – AK-74. Nowszy typ posiada opcję sprzątania seriami, a nie tylko ogniem ciągłym. Na szczęście, rozwiązanie to nie przyjęło się wśród dotychczasowych posiadaczy kałachów, a stara, lepsza wersja wciąż zajmuje najwyższe miejsce w rankingu środków czystości, za co jego stwórca, imć Kałasznikow, otrzymał w 2006 roku nagrodę Nobla z dziedziny chemii oraz pokojową nagrodę Nobla w roku 1974.