Bawełna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „19:34, 16 paź 2017” przez „Mr obornik (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)
Jeszcze tylko metka „Made in China” i koszulka gotowa

Bawełna – roślinka, która daje nasionka przerabiane później na włóczkę. Dzika bawełna rośnie w USA, Meksyku, Pakistanie i Chinach. Udomowiona bawełna rośnie w USA, Meksyku, Pakistanie i Chinach.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Na pomysł uprawy tej wspaniałej, doskonałej pod każdym względem, cudownej wręcz rośliny potrafiącej wyżywić całą rodzinę wpadli… no właśnie, kto? Tego pewnie się nigdy nie dowiemy. Ale na pewno wpadli na to bardzo, bardzo dawno, gdyż 6000 lat temu lud Sumeru nosił bawełniane ciuszki.

W średniowieczu przodownikami w uprawie bawełnianych krzaczków byli Żółtki z Państwa Środka. Do tego dochodzili: Syria, Persja, Azerbejdżan

W czasach romantyzmu pałeczkę przejęli Amerykańce. Wprowadzili oni wiele udogodnień, dzięki którym uprawa bawełny była bardziej efektowna i dochodowa. Zamiast zwykłej uprawy i pola wprowadzili oni plantacje. Opracowali też bardzo wydajny kombajn do zbiorów zwany Murzynem.

Obecnie to znowu Chiniole produkują jej najwięcej.

Uprawa[edytuj • edytuj kod]

Żeby zbijać kokosy na bawełnie trzeba mieć jej nasionka. Można zacząć tak, jak z marihuaną, czyli od jednego krzaczka w doniczce. Po wykwicie i udanej transakcji handlowej z Ruskiem na białoruskim czarnym rynku można zakupić więcej nasion i przenieść się na balkon. W tym momenci można wynająć pierwszy kombajn (czytaj: Murzyna), ale tylko do zbiorów. Niestety jeszcze nie jesteś milionerem. Po owocnych zbiorach i kolejnych transakcjach przenosimy się do ogródka. Teraz na pewno stać cię na stałe utrzymanie kombajnu. W miarę rozrostu plantacji zaleca się modernizację jej (kupno nowych Murzynów, kupno działek pod siew itp.).