Modem

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „23:04, 9 lut 2022” przez „Runab Berkenetz (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)
Najnowsze modemy

Modem – piekielne urządzenie do łączenia się z internetem umożliwiające porozumiewanie się komputerów przez telefon, ze względu na swoją szybkość, której nie dorównuje nic. Prędkość transmisji dostarczanej przez modem jest tak wielka, że wypala linie telegraficzne. Prędkość ta wynosi w przybliżeniu 560TB/ms. Komputery postawione na łączu modemowym są bardzo wydajnymi serwerami i cieszą się wielkim zainteresowaniem. Niestety, również ze względu na swą moc są wycofywane na rzecz Neostrady, ponieważ większość serwerów nie wytrzymuje takiego obciążenia.

Powstanie[edytuj • edytuj kod]

Pierwszy modem opracował i stworzył Isaac Newton, gdy pierwszy bajt spadł mu na głowę kiedy siedział pod jabłonią. Prototyp był znacznie szybszy od dzisiejszych modeli. Niestety, ówczesne linie telegraficzne uniemożliwiały tak szybkie przesyłanie danych, a i pierwsze komputery nie potrafiły odebrać tak pokaźnej ilości danych, gdyż nie było wtedy paneli LCD i Radeonów x666, resztę rozpieprzyli piloci legendarnego Dywizjonu 303, którzy nie wiedzieli co to takiego jest. Między drutami zmieścił się tylko gen. Stanisław Maczek.

Ewolucja modemów[edytuj • edytuj kod]

Kolejnym krokiem wstecz było wynalezienie ultra wolnego portu USB 2.0, przez który łączą się modemy Neostrady, co spopularyzowało ten rodzaj łącznika. Trzeba przyznać, że nie jest on ani estetyczny, ani przyjazny użytkownikowi. Jego główną wadą jest strasznie nagrzewającą się obudową, przez co producenci modemów (firma THOMSON) zmuszona była napisać na nim speedtouch, co oznacza szybki dotyk. Jest to informacja, a zarazem ostrzeżenie, aby dotykać go bardzo szybko, ponieważ można poparzyć ręce. Na nowszych modelach jest także zaznaczona temperatura (najczęściej 330C°). Takim sposobem otrzymujemy model modemu o nazwie speedtouch 330.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]