Myslovitz
I nie pocieszaj mnie
I tak tu będę stał,
Bo nie ma we mnie nic
I nic nie jestem wart.
- Wokalista Myslovitz o sobie
Źle skończył się ten dzień,
Pamiętam to, nie wiedziałem czego chcę,
Lecz teraz wiem, że źle się skończył ten dzień.
Co z tego, że jestem mało odporny?
- wokalista Myslovitz o balandze w zeszły weekend
Z nieba przyleciał mój
Wielki przyjaciel
Kiedy lądował, ja
Jadłem kanapkę
- Typowy głęboki tekst Myslovitz
Bez Rojka to już nie to samo, dajcie sobie spokój i rozwiążcie zespół, nikt go nie zastąpi :<
- Komentarz ex-fana, bardzo chętnie powielany w internecie
Myslovitz – polski zespół rockowy, który każdy kojarzy z postacią Artura Rojka (którego i tak już od 2012 roku w zespole nie ma). Okazało się jednak, że jest w nim jeszcze czterech muzyków, którzy dodatkowo zwerbowali niejakiego Michała Kowalonka w miejsce Rojka i, mimo wielu sfochowanych ex-fanów, dalej pomykają. Ogólnie to istnieją od 1992 roku, ale nazwy miasta, z którego są, zabijcie mnie, ale… za Chiny sobie nie przypomnę. Kompletnie niezwiązana z nazwą zespołu. Gdzieś na Śluńsku w każdym razie.
Myslovitz posiada bardzo bogatą dyskografię, ale i tak przeciętny Polak kojarzy ich trzy piosenki miętolone bez przerwy w radiach typu Zet czy RMF. Żeby było śmieszniej, to, że je kojarzy, niekoniecznie jest równoznaczne z tym, że zna ich tytuły, ponieważ chłopaki to inteligentne bestie i ponazywały sporo swoich piosenek wyrażeniami, które nie występują w tekstach. I tym sposobem wszyscy, zapytani o Scenariusz dla moich sąsiadów, Długość dźwięku samotności i Sprzedawców marzeń będą robić oczy jak pięć złotych i utrzymywać, że pierwsze słyszą. Po wyjaśnieniu, że chodzi o Wieczorem przed mym domem, I nawet kiedy będę sam i Nie mogę zrobić nic, sterowany jestem wciąż, taka osoba dozna olśnienia, wykrzyczy: Aaa, to kojarzę! i może nawet dopowie/dośpiewa resztę refrenu.
Robią dobrą muzykę, ale i tak przeciętny polski nastolatek ich oleje, bo to przecież polskie. Ach, patriotyzm!
Skład
Obecny skład
Michał KowalonekMateusz Parzymięso – gitara i śpiew w miejsce Rojeczka (tak, sfochowani ex-fani, poradźcie sobie z tym);- Wojtek Powaga – fikanie z drugą gitarą jak dziecko z ADHD wypuszczone z ciemnej komórki. Więc zdecydowanie nie powaga;
- Przemek Myszor – pykanie na klawiszach z zawieszoną na ramionach jeszcze jedną (więcej tam matka nie miała?!) gitarą, w sumie podobny dość do tej myszy;
- Jacek „Jaca” Kuderski – pierdzenie na basie i okazjonalne krzyczenie w chórkach;
- Wojtek „Lala” Kuderski – odreagowywanie codziennych stresów i wyładowywanie nadprogramowej siły poprzez walenie w gary, zbieżność nazwisk z Jacą nieprzypadkowa jak gdzie niegdzie – są braćmi.
Kiedyś
- Artur Rojek – gitara, wokal (podobno nie do podrobienia przez nikogo, a już na pewno nie Kowalonka) i +100 do kultu zespołu, niejako jego twarz.
Ciekawostki
- Jeden z ich najsłynniejszych utworów, Peggy Brown, jest tylko coverem jednej z mysłowickich kapel, która tekst ściągnęła od irlandzkiego barda Turlougha O'Carolana.
- Myslovitz to pierwszy polski zespół emo (ale i tak wszyscy ich kochają).
- Wokalista zespołu jako jeden z niewielu mężczyzn może się poszczycić czysto brzmiącym falsetem. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że w młodości przechodził wiele operacji.
- Piosenka Scenariusz dla moich sąsiadów jest jedną z pięciu najczęściej puszczanych piosenek w Radiu Maryja Forever.
- Na temat twórczości zespołu zostało napisane kilka prac naukowych.