Projekt Manhattan

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 22:52, 17 mar 2007 autorstwa Vivatte (dyskusja • edycje)
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

Projekt Manhattan - projekt, który, jak sama nazwa wskazuje był przeprowadzany w Ameryce, chyba gdzieś na Florydzie, chociaż są to oczywiście informacje niepotwierdzone. Projekt zakładał wybudowanie bomby jądrowej tak szybko, jak się da - byle przed Niemcami. Projekt był wydarzeniem najnowszym podczas II WŚ. Projekt uzyskał wtedy patronat Czerczila i Ruzwelta.

Plik:Grzyb atomówka.jpg
Skutki nieprzemyślanego użycia Projektu Manhattan
Plik:Atomówka wodna.jpg
Wodna wersja grzyba atomowego

Historia

Koncepcja Projektu Manhattan jest bardzo stara, gdy Pani Jadzia chodziła po świecie i zbierała grzyby. W walce z Domestosem pomyślała sobie: "te grzyby mogłyby być większe". Zabrała się więc do pracy nad Projektem Manhattan, nazwanym przez nią Pro Publico Grzybo, ale o tym później.

W czasie drugiej wojny światowej

W czasie II WŚ USA ogłosiło konkurs, w którym zamierało zdobyć najlepszy pomysł na znalezienie czegoś na Niemców. Ze swojej strony towarzystwo Pro Publico Grzybo przygotowało projekt Projektu Manhattan, który, mimo wielu wad i błędów po paru piwach mógł się już nadawać do wprowadzenia w życie. Zakładał on stworzenie bomby w kształcie jaja, która stworzy ładnego grzyba. Projekt był już dobrze rozreklamowany (Amerykanie zaakceptowali go dzięki promocjom "Projekt Manhattan funduje ci dodatkowe pięćdzięsiąt pięć hamburgerów u McDonald's) i wtłoczony w tok postępowania, gdy nagle zonk! Okazuje się, że nie ma farby na znak radioaktywności. Powszechnie wiadomo było, że przemysł farbiarski był w tym okresie w kiepskim stanie, przez co nie można było zdobyć ani kubełeczka żółtej farby. Przez to Projekt Manhattan spełzł na niczym i nigdy się nie stworzył.

Pro Publico Grzybo

Towarzystwo Pro Publico Grzybo (wym. Pro Publiko Grzybo) zajmowało się zjawiskiem grzyba atomowego i doszło do wniosku, że nie jest jadalny i dała sobie spokój z dalszymi badaniami na temat tego tematu. Jednak to nastąpiło dopiero w 1999, więc na szczęście Pro Publico Grzybo zdążyło jeszcze podsunąć koncepcję Projektu Manhattan. Poza tym Pro Publico Grzybo nie pełniło większej roli.