Bozon Higgsa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 16:12, 26 maj 2008 autorstwa 155.158.49.104 (dyskusja) (nowa strona)
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

Bozon Higgsa – produkt uboczny egzotermalnej erekcji grawitonomerów kwantowo-interferencyjnych i zabójczych pałeczek sztafetowych. Zaliczana do cholerstw wg klasyfikacji klasyficznej.


Historia

W 1998 roku słynny weterynarz sir Alfons Higgs zaobserwował występowanie bozonów w jelitach krów domowych po spożyciu nadmiernej ilości wilgotnej koniczyny trójlistnej. Za to odkrycie otrzymał w 1997 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie cukiernictwo i glazurnictwo.

Kariera bozonu rozpoczęła się jednak na dobre dopiero, gdy w 2004 roku bozon Higgsa wygrał telefoniczny plebiscyt na najbardziej boską czastkę we wszechświecie, pokonując takie konkutentki jak cząstka pomarańczy czy cząstka różańca. Wywołało to fale zamieszek i rozruchów, a także strajki generalne na całym kontynencie. Dopiero interwencja zbrojna NATO i bojówek studenckich przyczyniły się do załagodzenia konfliktu i podjęcia rozmów pokojowych, zwanych od kształtu stołu - rozmowami kwadratowego stołu.

Wydarzenia te przyczyniły się do bardzo drastycznego wzrostu cen rynkowych bozonów Higgsa i załanamia się rynków w wielu miasteczkach śląskich. Do tej pory wielu z nich nie udało się odbudować, ponieważ mieszkańcy boją sie podchodzić do zapadnietych rynków w obawie przed diabłami mogącymi swobodnie wydostawać się z podziemi.


Zastosowania

Nie wynaleziono jak do tej pory użytecznego zastosowania dla bozonów Higgsa.

Pewien ektermistyczny odłam naukowców z Integracyjnego Uniwersytetu w Kurdystanie utrzymuje, że bozony Higgsa uwalniane do atmosfery przyczyniają się do powiększania dziury ozonowej i smogu nad wsiami, jednak do tej pory nie podali oni żadnych dowodów naukowych na swoje twierdzenia.