Użytkownik:RoboTrobo/Cenzopapa
No i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz? masz ty wogóle rozum i godność człowieka?
- Czytelnik tego artykułu o autorze tego artykułu
♫ Tańcz z nami tańcz, dam ci pomarańczę
inba ciągle trwa, kiedy papież tańczy ♪
- Muzyczna cenzopapa nawiązująca do legednarnego Klejnotu Nilu
papuez nigdy by czegos tkaiego nie zrobil
- Typowa Grażyna po ujrzeniu typowej cenzopapy
Cenzopapa – mem internetowy skalujący szkalujący papieża Jana Pawła II, w formie zazwyczaj obrazka, rzadziej filmu, piosenki lub copypasty.
Cechy charakterystyczne i kamienie milowe lore cenzopap[edytuj • edytuj kod]
Jak z każdą popularną serią memów tak i w przypadku cenzopap mamy do czynienia z całym ekosystemem pojęć, cech, nawiązań, mutacji, przeróbek itp itd. Nazwijmy je wszystkie, dla uproszenia, „Cenzopapa Extended Universe”, a dla skrócenia zapisu - „CPEU” lub nawet jeszcze krócej - „CP”po głębszym przemyśleniu może jednak nie. Poniżej znajduje się lista najważniejszych, najbardziej charakterystycznych cech CPEU. Oczywiście nie każda cenzopapa musi zawierać któregokolwiek (lub jakiekolwiek) z poniższych cech, są one jedynie najpopularniejszymi elementami CPEU.
2137[edytuj • edytuj kod]
Jak wiadomo od lat, papież zmarł o 21:37. Jest to chyba jedna z najpopularniejszych cenzopap, gdyż:
- łatwo to zapamiętać. Naweet totalny debil może zapamiętać, że heheheheha, dwa jeden czy śedem, kremuófki.
- łatwo wpleść do absolutnie wszystkiego, nawet niezwiązanego z papieżem (i nawet będzie wyglądać to sensownie, i, co najważniejsze, Grażyny się nie skapną).
- można łatwo i skutecznie modyfikować w sposób niezauważalny na pierwszy rzut oka (np. 1237 [2137 uporządkowane rosnąco]).
Barka[edytuj • edytuj kod]
Rżółta morda[edytuj • edytuj kod]
Kremówki[edytuj • edytuj kod]
Początkowo ten deser nie był niczym szczególnym, mimo że stanowił ważny element w dorastaniu Karola Wojtyły. Sytuacja się zmieniła w 1999 roku, kiedy podczas pielgrzymki do Sandomierza to wypowiedział następujące słowa:
A tam była cukiernia. Po maturze poszliśmy na kremówki. |
||
— Jan Paweł II o swojej młodości |
Od tego momentu kremówka stała się elementem obowiązkowym wizyty w Wadowicach, źródłem przychodów oraz oczywiście elementem kultu papieskiego. W pewnym momencie pomysł podłapało PKP, które zaczęło nimi częstować pasażerów.[1] Dodatkowo stały się inspiracją dla pasty “Kremówkarz Wojtyła”.
Wywiad z „Ziarnem”[edytuj • edytuj kod]
Podczas pielgrzymki do Polski w 1991 Jan Paweł II udzielił konferencji/wywiadu dla telewizyjnego programu katolickiego „Ziarno”. Charakterystyczne było to, że wywiad przeprowadzały z nim dzieci z, na oko, wczesnej podstawówki, oraz to że po Papieżu wyraźnie było widać, że średnio mu się chce odpowiadać na debilne pytania typu „a czy papież lub myć zęby” lub o szpinak, szczególnie że sam przepytywany nie ukrywał, że na lotnisku czeka na niego Rząd oraz obecny Prezydent Polski Lech Wałęsa, tymczasem on musi gadać z jakimiś gnojami o jakiś totalnym bzdurach.
Z drugiej strony wywiad ten zawiera cytaty z Papieża, które stały się jednymi z najbardziej charakterystycznych dla cenzopap, takie jak:
- To jest… jakby to powiedzieć… okrutnik no!
- Co mam wybierać, najlepiej dawać obie.
- Z warkoczykami i bez warkoczyków.
- Jak mi dadzą to jem!
Reakcje na cenzopapę[edytuj • edytuj kod]
Przypisy[edytuj • edytuj kod]
- ↑ Później wybuchła afera, bo te kremówki nie były z Wadowic