Śmietanka towarzyska: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Precz z chamstwem i megalomania Szoferki)
 
(Nie pokazano 8 wersji utworzonych przez 8 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Śmietanka towarzyska''' – grupa sztywnych [[człowiek|ludzi]], gromadząca się w sztywnych miejscach.
Członkowie takich grup nazywają siebie właśnie Śmietanką.

== Geneza ==
Słowo pochodzi z języka [[Szwajcaria|szwajcarskiego]], gdzie słowo Kratzemilkenhabenmachen znaczące ''śmietana'' używane było do określania ludzi w białych spodniach i o białych zębach.
Szybko przeniosło się na realia brytyjskiej [[Student|młodzieży studenckiej]]. Z czasem zaczęto nazywać tak całe grupy. W czasach wielkiego kryzysu gospodarczego w [[Wielka Brytania|Wielkiej Brytanii]] z powodu gigantycznej inflacji, „śmietana” przeszła w „śmietankę”.
Określenie to do [[Polska|Polski]] przywiózł przed wojną polski potentat bawełniany – [[Jerzy Towarzysk]].
Założył on bowiem pierwszą grupę handlową „Śmietanka”, skupiającą handlarzy o białych zębach.
Z czasem jego i otaczających go ludzi nazywano '''Śmietanką Towarzyską'''. Do dziś utarł się ten zwrot, jako określenie grupy snobów w bawełnianych swetrach i białych zębach.

== Slang ==
W śmietankach towarzyskich krążą utarte zwroty, niezrozumiałe dla ludzi z zewnątrz. Oto przykładowy słowniczek:
# [[Grudka]] – grubas w „śmietance”.
# [[Jogurt]] – [[Niemcy|Niemiecki]] członek śmietanki.
# [[Serwatka]] u Tadka – zebranie śmietanki w ulubionym pubie.
# [[Kakao]] – czarnoskóry członek śmietanki.
# [[Maselniczka]] – [[samochód]] członka śmietanki.
# [[Szczypiorek]] – [[pieniądze]].
# [[Danio]] – naiwniak.

== Ugrupowanie ==
Członek „Śmietanki”, to posiadacz bawełnianego swetra/golfu oraz śnieżnobiałych zębów.
Przynależność do grupy wymusza posiadanie obu tych czynników.
Mile widziane są białe spodnie (choć w niektórych rejonach [[Francja|Francji]] uznawane są za przesadne i obraźliwe, ale kto by ich francuzów słuchał). Członków Śmietanki Towarzyskiej, można rozpoznać po broszce przypiętej do piersi, imitującej rozchlapaną śmietanę. Bycie członkiem śmietanki, niesie także liczne zagrożenia, mianowicie wrogość ze strony innych grup, takich jak: „Krowie Cycki” , „Emancypacja Rolnika Polskiego” czy „Pleśń”.

== Chcę zostać członkiem! ==
Naprawdę? Słyszałem, że w [[Indonezja|Indonezji]] pewien chirurg oferuje operację przeszczepu jaźni do fallusa byka, nie jestem jednak pewien, czy to jest potwierdzona informacja.

== Chcę zostać członkiem śmietanki towarzyskiej, idioto... ==
Aaaa.... W takim razie powinieneś nie być Danio. Najlepiej znać kogoś już należącego do jakiejś śmietanki. Ostatecznie możesz przekupić jednego z członków, albo udawać jednego z nich, zakładając sweter i czyniąc zęby białymi.
W [[Szwecja|Szwecji]] „Śmietanka” otworzyła się na ludzi, liberalna polityka przyjmowania chętnych z zewnątrz ujęła jednak elitarności grupy. Ponadto zdarzył się już przypadek zbutwienia szwedzkiej śmietanki – kręgach określany totalnym [[kataklizm]]em.

== Zobacz też ==
* [[Jasiu Śmietana]] – przywódca '''śmietanki'''
* [[Zdenek Smetana]] – najsłynniejszy '''śmietanista'''

[[Kategoria:Społeczeństwo]]

Aktualna wersja na dzień 16:51, 9 gru 2022

Śmietanka towarzyska – grupa sztywnych ludzi, gromadząca się w sztywnych miejscach. Członkowie takich grup nazywają siebie właśnie Śmietanką.

Geneza[edytuj • edytuj kod]

Słowo pochodzi z języka szwajcarskiego, gdzie słowo Kratzemilkenhabenmachen znaczące śmietana używane było do określania ludzi w białych spodniach i o białych zębach. Szybko przeniosło się na realia brytyjskiej młodzieży studenckiej. Z czasem zaczęto nazywać tak całe grupy. W czasach wielkiego kryzysu gospodarczego w Wielkiej Brytanii z powodu gigantycznej inflacji, „śmietana” przeszła w „śmietankę”. Określenie to do Polski przywiózł przed wojną polski potentat bawełniany – Jerzy Towarzysk. Założył on bowiem pierwszą grupę handlową „Śmietanka”, skupiającą handlarzy o białych zębach. Z czasem jego i otaczających go ludzi nazywano Śmietanką Towarzyską. Do dziś utarł się ten zwrot, jako określenie grupy snobów w bawełnianych swetrach i białych zębach.

Slang[edytuj • edytuj kod]

W śmietankach towarzyskich krążą utarte zwroty, niezrozumiałe dla ludzi z zewnątrz. Oto przykładowy słowniczek:

  1. Grudka – grubas w „śmietance”.
  2. JogurtNiemiecki członek śmietanki.
  3. Serwatka u Tadka – zebranie śmietanki w ulubionym pubie.
  4. Kakao – czarnoskóry członek śmietanki.
  5. Maselniczkasamochód członka śmietanki.
  6. Szczypiorekpieniądze.
  7. Danio – naiwniak.

Ugrupowanie[edytuj • edytuj kod]

Członek „Śmietanki”, to posiadacz bawełnianego swetra/golfu oraz śnieżnobiałych zębów. Przynależność do grupy wymusza posiadanie obu tych czynników. Mile widziane są białe spodnie (choć w niektórych rejonach Francji uznawane są za przesadne i obraźliwe, ale kto by ich francuzów słuchał). Członków Śmietanki Towarzyskiej, można rozpoznać po broszce przypiętej do piersi, imitującej rozchlapaną śmietanę. Bycie członkiem śmietanki, niesie także liczne zagrożenia, mianowicie wrogość ze strony innych grup, takich jak: „Krowie Cycki” , „Emancypacja Rolnika Polskiego” czy „Pleśń”.

Chcę zostać członkiem![edytuj • edytuj kod]

Naprawdę? Słyszałem, że w Indonezji pewien chirurg oferuje operację przeszczepu jaźni do fallusa byka, nie jestem jednak pewien, czy to jest potwierdzona informacja.

Chcę zostać członkiem śmietanki towarzyskiej, idioto...[edytuj • edytuj kod]

Aaaa.... W takim razie powinieneś nie być Danio. Najlepiej znać kogoś już należącego do jakiejś śmietanki. Ostatecznie możesz przekupić jednego z członków, albo udawać jednego z nich, zakładając sweter i czyniąc zęby białymi. W Szwecji „Śmietanka” otworzyła się na ludzi, liberalna polityka przyjmowania chętnych z zewnątrz ujęła jednak elitarności grupy. Ponadto zdarzył się już przypadek zbutwienia szwedzkiej śmietanki – kręgach określany totalnym kataklizmem.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]