Drenaż mózgów: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Artur21. Autor wycofanej wersji to 83.26.117.127.)
M (Naprawa linków)
Linia 1: Linia 1:
'''Drenaż mózgów''' – kolokwializm oznaczający sztuczkę zatrudnieniową, w wyniku której [[naukowcy]], którzy powinni pracować na rozwojem [[nauka|nauki]] w kraju, który ich wychował i który oczekuje zwrotu inwestycji, wyjeżdżają do kraju, który może ich opłacić, bo nie marnuje pieniędzy na szkolenie kadr naukowych, które zaraz po [[studia]]ch wyjeżdżają. W tej sztuce przodują [[Polska]] oraz [[Indie]], ale to drugie państwo zbudowało sobie technopolię, zatem to głównie Polacy wspomagają kapitał mózgowy [[USA|innych państw]], w których takowy zanika.
'''Drenaż mózgów''' – kolokwializm oznaczający sztuczkę zatrudnieniową, w wyniku której [[naukowcy]], którzy powinni pracować na rozwojem [[nauka|nauki]] w kraju, który ich wychował i który oczekuje zwrotu inwestycji, wyjeżdżają do kraju, który może ich opłacić, bo nie marnuje pieniędzy na szkolenie kadr naukowych, które zaraz po [[studia]]ch wyjeżdżają. W tej sztuce przodują [[Polska]] oraz [[Indie]], ale to drugie państwo zbudowało sobie technopolię, zatem to głównie Polacy wspomagają kapitał mózgowy [[stany Zjednoczone Ameryki|innych państw]], w których takowy zanika.


{{stub|biz}}
{{stub|biz}}

Wersja z 16:58, 31 sie 2013

Drenaż mózgów – kolokwializm oznaczający sztuczkę zatrudnieniową, w wyniku której naukowcy, którzy powinni pracować na rozwojem nauki w kraju, który ich wychował i który oczekuje zwrotu inwestycji, wyjeżdżają do kraju, który może ich opłacić, bo nie marnuje pieniędzy na szkolenie kadr naukowych, które zaraz po studiach wyjeżdżają. W tej sztuce przodują Polska oraz Indie, ale to drugie państwo zbudowało sobie technopolię, zatem to głównie Polacy wspomagają kapitał mózgowy innych państw, w których takowy zanika.


Puzzle stub.png Autorowi tego hasła oderwało palce zaraz po tym, jak wklepał kilka zdań. Jeśli chcesz go zastąpić – rozbuduj to hasło.