Gall Anonim: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Dodaję szablon {{stopka}})
Linia 1: Linia 1:
{{osoba styl}}
{{osoba styl}}
'''Anonim''' tzw. '''Gall''' (właśc. <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span>, ur. <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span> <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span> <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span>, zm. <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span> <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span> <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span>) – człowiek o którym – wbrew obiegowej opinii – wiadomo bardzo wiele. Chociażby to, że nic o nim nie wiadomo i niczego ciekawego się nie dowiemy. Prawdopodobnie uciekł z [[Francja|Francji]] do [[Polska|Polski]] (nie wiedział, biedaczyna, co robi) około <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span> roku. Gall kierował pierwszą polską gazetą, a ponieważ nie znał papieru, była ona pisana żółtym markerem na podkładkach do myszek komputerowych. Opisywał w niej wszystkie wydarzenia w Polsce, od czasów Bolesława do Bolesława (od Chrobrego do Krzywonogiego). Gdy w Polsce zrobiło się źle, podobno uciekł do Francji<ref>Fakt ten nie jest potwierdzony, wiemy to jedynie z relacji pana Mietka spod trójki</ref>, gdzie czekał, aż [[Gustave Eiffel|Ajfel]] wybuduje wieżę, pod którą mógłby sprzedawać gazety.
'''Anonim''' tzw. '''Gall''' (właśc. <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span>, ur. <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span> <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span> <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span>, zm. <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span> <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span> <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span>) – człowiek o którym – wbrew obiegowej opinii – wiadomo bardzo wiele. Chociażby to, że nic o nim nie wiadomo i niczego ciekawego się nie dowiemy. Prawdopodobnie uciekł z [[Francja|Francji]] do [[Polska|Polski]] (nie wiedział, biedaczyna, co robi) około <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span> roku. Gall kierował pierwszą polską gazetą, a ponieważ nie znał papieru, była ona pisana żółtym markerem na podkładkach do myszek komputerowych. Opisywał w niej wszystkie wydarzenia w Polsce, od czasów Bolesława do Bolesława (od Chrobrego do Krzywonogiego).


Niektórzy uważają, jakoby Gall Anonim żył do dzisiaj i pisał na [[onet.pl|forum Onetu]] pod pseudonimem [[Jasiu Śmietana]].
Niektórzy uważają, jakoby Gall Anonim żył do dzisiaj i pisał na [[onet.pl|forum Onetu]] pod pseudonimem [[Jasiu Śmietana]].

Wersja z 23:37, 14 paź 2021

Anonim tzw. Gall (właśc.                , ur.                     , zm.                      ) – człowiek o którym – wbrew obiegowej opinii – wiadomo bardzo wiele. Chociażby to, że nic o nim nie wiadomo i niczego ciekawego się nie dowiemy. Prawdopodobnie uciekł z Francji do Polski (nie wiedział, biedaczyna, co robi) około        roku. Gall kierował pierwszą polską gazetą, a ponieważ nie znał papieru, była ona pisana żółtym markerem na podkładkach do myszek komputerowych. Opisywał w niej wszystkie wydarzenia w Polsce, od czasów Bolesława do Bolesława (od Chrobrego do Krzywonogiego).

Niektórzy uważają, jakoby Gall Anonim żył do dzisiaj i pisał na forum Onetu pod pseudonimem Jasiu Śmietana.

Zobacz też

Przypisy


P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.

Medaille1785.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny historii. Jeśli masz tyle lat, co Pai Mei – rozbuduj go.