Bolesław III Krzywousty

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Bolesław Krzywousty – chirurgia plastyczna

Znany suchar o Bolesławie

Bolesław III Krzywousty (ur. 20 sierpnia 1086, zm. 28 października 1138) – książę Polski znany z prostoty swoich ust.

Dzieciństwo[edytuj • edytuj kod]

Kiedy Bolek numer 3 miał kilka lat, wybrał się na Morawy, żeby spuścić trochę wpierdolu tamtejszym mieszkańcom. Znany był ze swych wypraw do lasu, gdzie krzywdził zwierzęta, najczęściej niedźwiedzie, do czego używał oszczepów i włóczni.

Dorosłość[edytuj • edytuj kod]

Gdy dorósł, jego starszy brat Zbigniew namówił go do myknięcia Władziowi I władzy, oraz wywalenia z kraju Sieciecha, mistrza wódki i gałęzi który rzeczywiście kierował imprezą, i któremu zdarzyło się skopać dupę Zbigniewowi. Po konfliktach które bynajmniej nie ograniczały się do gry w marynarza, Zbigniew i Bolek III dopięli swego. Władysław I Herman oddał południowe ziemie Bolkowi, a północne Zbigniewowi.

Rozróba[edytuj • edytuj kod]

Jako człowiek będący średniowiecznym księciem, Bolesław musiał naCenzura2.svglać. Wyprawił się więc na niczyje. Zbigniew słysząc o tym wypluł swoją poranną kawę na ścianę i ogłosił wojnę domową. Bolesław nie wytrzymał i skopał Zbigniewowi dupę z taką mocą, że Zbigniew po zniesieniu na lewo poleciał do Niemiec. Bolesław oczywiście nie mógł pozwolić by ziemie na północy mogły się zrujnować, więc przyjął je do siebie po tym jak nalegały by je objął swoją opieką.

Następnie zbratał się z ruskimi i węgrzynami, by móc pokazać palec Czechom i Niemcom. Henryk V, któremu w tamtym czasie zdarzyło się być na tronie niemieckim oczarowany wyglądem Zbigniewa wysłał swoją armię na zachód, żeby w 1109 roku pod Głogowem zrobić krzywdę Bolesławowi. Henryk pomyślał że fajnie będzie, jeśli przywiąże do machin oblężniczych Polaków, którzy faktycznie znacznie polepszyli ich wygląd. Bolesław jednak nie uznał tego za żart, i nie zważając na dekoracje machin Henia zapewne kazał je spalić podpalonymi strzałami, a samemu pogonił ich pod Wrocław, skąd przyszli. Jego armia co prawdę trochę się nudziła siedząc i czekając aż wróci, ale poczekali i nie poszli do domu, jak to mieli w zwyczaju.

Po nieudanej próbie wrzucenia na czeski tron swojego ziomka, musiał on ich przeprosić, ale także zawrzeć z Niemcami. Warunkiem tych drugich był powrót Zbigniewa do Polski, za do Bolesław wypalił mu oczy, przez co Zbigniew zmarł, bo nie widząc nie pomyślał że przed nim może być urwisko. Kiedy wszystkie sprawy były pozałatwiane, Bolek najechał wreszcie Pomorze, i brutalnie schrystianizował je bez wazeliny kluczem francuskim.

Dalsze roszady Bolka[edytuj • edytuj kod]

Kilka lat później Bolesław umiejętnie wykorzystywał spory na tronie czeskim, by zapewnić sobie spokój od strony południowej i zachodniej. W międzyczasie dzięki temu że miał ruską żonę, interweniował w sprawach rozbitej wówczas Rusi – tak dla jaj. W latach 30. XII wieku polazł także szukać szyszek na Węgrzech, ale przegrał spór, więc poszedł kumplować się z Niemcami. Wziął sobie niemiecką kobietę za żonę, i w ogóle przestał wyzywać Niemców.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]