Gosia Andrzejewicz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Zgrabna i powabna

Gosia Andrzejewicz (właśc. Małgorzata Andrzejczuk, ur. 14 stycznia 1984 w Bytomiu) – wybitna polska wokalistka, wieczna cierpiętnica, która wydała płytę The Best Of Gosia Andrzejewicz, na której umieściła swoje najlepsze dwanaście kawałków z czternastu, jakie do tej pory nagrała. Jak uważa, ma delikatny i ciepły głos. Krążą pogłoski, że Gosia jest botem, o czym można się przekonać pisząc do niej na gadu-gadu pod numer, który najwięksi fani umieścili w internecie.

Jej matką chrzestną jest Ela Zapendowska, jednak odkąd Ela zaczęła wierzyć w Szatana, przestała wierzyć w Gosię.

Gosia jest bardzo popularna w kręgach własnych fanów, jednak część z nich myli ją z Kasią Cerekwicką. Większość jej antyfanów uważa, że jest ona tak naprawdę facetem, który dokonał operacji plastycznej na wycieczce szkolnej do Tajlandii. Sama Gosia nie przyznała się do tego, ale prawdopodobieństwo jest duże, ze względu na jej wielką urodę.

Sława[edytuj • edytuj kod]

Sławę przyniosła jej reklama napojów gazowanych „Zbyszko”, po której jej piosenka Słowa zaczęła być znana; problem w tym, że pod nazwą Trzy Cytryny. Największym wywołanym przez nią skandalem okazało się pokazanie Bobra na łamach Faktu. Dzieli też ludzi na Gosiomaniaków i Antyfanów. Dla klasy uprzywilejowanej organizuje płatne zloty. Zanim została „śpiewaczką” w szkole była nazywana Hogatą

Pudelek[edytuj • edytuj kod]

To ulubiony portal Gosi. Jego wieczorna lektura przysporzy ci tak ciekawych informacji, jak to, że Gosia lubi sprzedawać swoje zdjęcia z autografem (płacisz za zdjęcie, autograf jest gratis!) i pobierać opłaty za koncerty charytatywne. Poza tymi sensacjami, Gosia szukała chłopaka z Bravo i Faktem, obwieściła światu, że jest jeszcze dziewicą, a TVN zlecił zniszczenie jej (Było zlecenie na mnie)

Gwiazdy tańczą na lodzie[edytuj • edytuj kod]

Gosia postanowiła tańczyć w trzeciej edycji tego programu. Już pierwszy odcinek zaczęła mocnym wystrzałem, od propozycji pracy dla Tomasza Jacykówa. A, że program leci na żywo, wystrzeliła z „oczyszczalnią ścieków”. Gosia ma znajomości. Mało to oryginalne. Miała też krótką rozmowę z Dodą i co najdziwniejsze – zakończyła się zwycięstwem Dody. Ale przynajmniej będą o niej pisać na Pudelku. Gosia dzięki występom w „Gwiazdy tańczą na lodzie” poznała swoją bratnią duszę, przyjaciółkę na całe życie Jolantę Rutowicz. Niestety Jola odpadła po 3 odcinkach i ich przyjaźń się zakończyła. Gośka się załamała i wyjechała do Hiszpanii na truskawki.

Szkoła[edytuj • edytuj kod]

Gosia chodziła do IV Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu zwanego Sikorakiem. Niedoceniana na języku angielskim i matematyce postanowiła zostać piosenkarką. Szkolne gale oraz akademie nie gromadziły dostatecznej ilości Gosiomaniaków, ponieważ nikt nie chciał słuchać tych ryków i jęków. Dlatego też Małgorzata nie przyznaje się do swojej elitarnej budy.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]