Historia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Historia – nauka o przeszłości, skorupkach, muszelkach, mumiach, czasem nawet o rycerzach dzielnych bardziej, niż Jungingen, skarbach zakopanych przez dawnych emigrantów politycznych i nadwornych błaznach. Historia to wszystko, to, na co się spóźniliśmy, a bez czego bylibyśmy ubodzy, jeśli akurat nasi praszczurowi dość skutecznie okradali sąsiadów, sami zaś przed snem zamykami baby w komórkach, a psy chowali pod łóżkami. Uczymy się historii, aby dowiedzieć się przez analogię, jak bardzo szczątkowa i zdeformowana będzie wiedza o nas, którą otrzymają przyszłe pokolenia.

Historia historii

Historia, jak każda historia w historii, posiada swoją historię. Pierwsi świadomość historii nabyli jaskiniowcy, kiedy jeden buchnął drugiemu płat mamuciny. Wtedy drugi pomyślał, że to mięso to już historia, a więc nabył świadomość czasu i związanych z tym konsekwencji. Dzień później cała historia wyszła na jaw, kiedy jednemu jaskiniowcowi beknęło się przy drugim. A więc przetrwawił, czas rzeczywiście działa! – pomyślał zachwycony drugi i rzucił się na pierwszego z maczugą. Ważny wkład w historię miały też Biblia, Tora i Koran, trójka przykurzonych, aczkolwiek poczytnych do dziś bestsellerów. Np. Bóg w swoim dziele, Księdze Rodzaju, mianował się Kreatorem i orzekł, że historię albo całą wymyślił, albo ma taki zamiar. Od tej pory teologowie patrzą na profesorów historii z góry bądź z boku.

Epoki historyczne

1. Starożycie - Życie bez telewizora plazmowego z 40 calami i telegazetą (musieli się ludzie męczyć).

Epoka nowożytna

2. Średniwiek - Szkoła średnia, okresy przejściowe u nastolatków, matura, imprezy, filmy dla dorosłych i inne ciekawe przejścia wydoroślajające.

3. (Od)rodzenie - Chyba najciekawszy etapik. W tej epoce rodziły się poprostu dzieci czyli małe, spiczaste, wyłupiałe bachory, które ciągle coś chcą - prościej: potwory.

4. Balon - Co to jest? Niebezpieczny, okrągły potwór, który zjada małe jaja smoków i robi z nich sobie w brzuchu jajecznicę.

5. Oświecenie - To epoka, w której ludzie hip-hopu i rapu zrozumieli, że słońce świeci. Zaczęli puszczać muzę na maxa, częściej przeprowadzać walki raperów i chodzić na imprezki do jakiegoś puby.

6. Wiek 19 - Tutaj się zatrzymamy na dłużej. Jest to roczek po 18-stce i nastolatki są już dorosłymi osobnikami. Zakładają rodziny, wyprowadzają się od rodziców i żyją własnym życiem.

7. Dwudziestolecie międzywojenne - Wojną nazywamy czas, w którym wracamy ze szkoły z pałą i matka się wydziera jakby się ukradło gwiazdę św. Hamola. Dzwudziestolecie - czyli poprostu dwa miesiące przed wojną. A całe wyrażenie Dwudziestolecie międzywojenne znaczy pierwszty dzień w szkole, dla nie których: Kataklizm, a u innych jest to znane jako: Powrót do budy.

8. Okres II Wojny Światowej - Pierwsza Wojna Światowa to oczywiście lanie się z matką, a II to z ojcem. Więc ten okres (powinien każdy wiedzieć co to znaczy) lania się z ojcem mija po jakichś 2 minutach. Jak zrobić, żeby minął szybciej? Poprostu umyć ojczuniu samochód i ten okres szybko się skończy. Spoko!

9. Dzieje powojenne - Jak po wojnie to już ulga. Wszyscy odpoczywają: leżą na łóżku, śpią na łóżku, piją koktajl na łóżku i leżąc na łóżku oglądają tv bądż słuchają muzy. I to nazywa się ULGĄ czyli loozowanie na spokojnie.

Przyczyny odkryć geograficznych

No więc tych przyczyn jest 8. Oto one:

  1. Chęć poznania świata - Niektórzy mają sekrety, a inni te sekrety poznają i jest draka.
  2. Poszukiwanie morskiej świnki (w tym celu ludzie jeździli do Indii) w celu rozwinięcia handlu truciznami bez pośrednictwa Ar i Papug - Istnieją takie gówienka nazywane gryzoniami, bo umieją wygryźć oczy lub nos: Świnki morskie, chomiki, myszoskoczki, szczury, myszy i inne paskuctwa. Ludzie poszukiwali tych potworów, żeby poprostu je sprzedać i zarobić trochę tysięcy.
  3. Nadzieja na wzbogacenie się - JUŻ TO MÓWIŁEM!!! (podpunkt 2)
  4. Pragnienie wyszerzania wiary w niedowiarę - Na czym to polegało? Otóż ludzie w nic nie wierzyli, aż pewnego dnia zaczęli wierzyć. W co? W niewiarę. Wiadomo, że to jest bez sensu, ale ludzie, którzy żyli 1.000.000 lat temu byli nie za bardzo rozwinięci mądrymi myślami. Oczywiście korzystali z internetu i encyklopedi, ale i tak nie mogli się dowiedzieć po co wierzyć w niewiarę. Wierzyli, bo tak im się chciało i ludzi, których nie stać było na komputery i telewizory 32-calowe nazywano niedowiarkami Też niewiadomo czemu, ale przecież niewiedza była jedną ze sztuk i nauk 1.000.000 lat temu.
  5. Ucieczka z pokoju bez klamek - Ludzie w 1993 roku myśleli, że dziecko to marchewka, którą trzeba szybko potarkować i zjeść, bo z bardzo krótkim terminem ważności gniła. Takich ludzi, którzy myśleli, że dzieci to mali ludzie uważano za wariatów i wsadzali do tzw pokoju bez klamek czyli poprostu do wariatkowa . Ale ludzie z tamtąd uciekali i to było popularne. Dlaczego? Bo wtedy zrozumieli czym są tak naprawdę dzieci i już nie wracali do wariatkowa.
  6. Doskonalsze chipsy i przyrządy do robienia chipsów (Bluza) - W roku 2006, tylko że p.n.e. udoskonalono chipsy i ich smak, a nawet przyrządy i maszyny, które je wytwarzały. Oczywiście ceny chipsów spadły o 99,99% czyli dużo nie kosztowały (chyba). Dla głupich ludzi bluza to były chipsy i te durne osoby jadły swoje bluzy, uważając, że to są chipsy (SMACZNEGO!)
  7. Poszukiwanie starych plastików ze względu na ich wyczerpanie się w Europie - Po co ludziom były potrzebne plastiki? Bo jedzenie drożało. Ostatnio w sklepach zauważono bochenek chleba 3% drożej, co znaczyło Wielką Podwyżkę. Ludzi nie było stać na takie drogie jedzenie, więc jedli plastiki (w sklepach kosztowały tylko 2.50zł).
  8. Dążenie państw Europejskich do budowy infernów - Po co ludzie budowali inferna? Żeba mieć rozrywkę na całego. (Przypomnienie - To był rok 2006 p.n.e.)

Reformacja w Europie

Oczywiście wytłumaczenko małe:

REFORMACJA – to ruch mający na celu (muszce - chodzi o broń) naprawę (mechanicy górą!) stosunków (coś się robi gorąco) wśród duchów oraz starsze niż dotąd gapienie się na sprawy wiary w niewiarę (to było już wcześniej).

Do reformacji "wsadzimy" ważnego kolesia: Marcina Lukra. Co to za koleś? Wystąpił przeciwko czemuś tam. I 31 października 1715 roku chciał (chcieć kazdy może...) zreformować to coś i ogłosił 95(,) też na drzwiach czegoś tam w Witaj(+)bredzę. Jego wyznanie nazywa się lukreańskim.

Występują jeszcze takie pojęcia jak: Ekumenizm , Dogmat i Celibat . No to tłumaczymy:

  • Ekumenizm – Polega na dążeniu do porozumienia i współpracy Kotolików z innymi wyznaniami.
  • Dogmat – Nieważna prawda w sprawach wiary w niewiarę.
  • Celibat – Bezżeństwo książąt i króli.

Polska Srebrnego Wieku

Coś o takich trzech co po polu latali z wiadrami i łopatami:

  • Nicolas Koper<-nick - Żył w latach 1543-1473. W LW przebywał w latach jak miał 7 lat. Stworzył (wow) teorię helioCENTryczną. Przedstawił ją w dzieleniu "O obrotach sfer zielonych" (Deve vódkonis odbijum co nie lecjum) Udowodnił, że centrum układu księżycowego stanowi sklep, a nie choinka. Na polecenie uroczej Księżniczki Balony i jej chłopaka, Zygmunta I Starego (Pierwszy staruch od czasów św. Mikołaja) i Zygmunto II Eprill przebudowali Wawel (to nowoczesny kibel afrykański) w stylu Odchodzenia (od "Odchody").
  • Miki Rej - Żył w rokach 1569-1505 i stwierdził, że język kwakania nie jest lepszy od innych i zagdakał: "Niechaj do narodzenia wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi (tylko kaczki) języka nie mają" (wzruszające!).
  • Janek KochaNEW*ski |jump* - W swoich utworach głosił pochwałę życia i podziw dla brzydactwa przyrody (jego słynne (nie dla mnie) fraszki i tremy). W Polsce panowała nietolerancja religizm to szacunek dla innych wyznań (1573 p.n.e.). Konfederacja Lidzbarska: wiek 16 we Francji rozwijała się sztuka, nauka, oświata, literowanie. Dlatego ten wiek nazywamy "srebrnym wiekiem".

Dlaczego jeszcze wiek 16 nazywamy srebrnym wiekiem, a nie złotym wiekiem? Bo złoty wiek to wiek 18. Dlaczego? Wcześniej mówiłem... trzeba było czytać!

Szablon:Bu