Kornwalia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Flaga i… do boju!!!

Kornwalia – niewielka kraina na ogonie Anglii, w miejscu gdzie dogi ogonami szczekają, a jakakolwiek sensowna podróż możliwa jest tylko na wschód[1]. Do podróży w jakimkolwiek innym kierunku nadaje się jedynie statek. Kornwalia ma własną flagę, herb i kwiatka – jest nim tajemniczy wrzosiec rozpierzchły. Czego region nie ma, to porządna autostrada – ostatnia kończy się gdzieś między Exeterem i Plymouth. Choć największym miastem w regionie jest St Austell, stolica dla zmylenia przeciwnika znajduje się w Truro (wym. /ty ruro!/), co w niczym nie zmienia faktu, że nie zatrzymują się tam wszystkie pociągi.

Geologia i geografia[edytuj • edytuj kod]

Skład chemiczny Kornwalii to:

  • woda – 80%
  • cydr – 10%[2]
  • wapień – 5%

W regionie występowały do niedawna inne elementy chemiczne – cyna i miedź, wykopane przez krwiożerczych kapitalistów. Obecnie znajdują się one prawie wyłącznie w muzeach.

Najwyższe wzniesienie regionu, Brown Willy (dosłownie: brązowy siusiak) liczy niewiele ponad 200 metrów jardów nad poziomem morza. Kiedyś w tej okolicy jeździł tramwaj, zawożąc wszystkie 10 mieszkających tam osób do pracy.

Mieszkańcy[edytuj • edytuj kod]

W Kornwalii rosną kamienne grzyby

Na jedną owcę przypada 0.6 Kornwalijczyka, zatem jest to wynik statystycznie niższy niż w Walii czy hrabstwach położonych bardziej na północ. Kornwalijczycy porozumiewają się po angielsku bądź też w nieistniejącym języku kornijskim, w którym powiedzieć cokolwiek potrafi zaledwie 300 osób. Waga przeciętnego mieszkańca przewyższa przeciętną dla regionu, czemu winne są pierogi kornwalijskie – podstawowe pożywienie ludności tubylczej.

Komunikacja[edytuj • edytuj kod]

Podstawowym narzędziem komunikacyjnym regionu są łodzie, rowery, samoloty. Samochody występują rzadko ze względu na niewygodne drogi i słaby zasięg GPS. Gdy Kornwalijczyk chce odwiedzić znajome owce, może to zrobić pociągiem, ale tylko na linii Plymouth – Penzance, gdyż innych w zasadzie nie ma. Nie przeszkadza to faktowi, że na granicy Kornwalii powstał pierwszy żelazny most kolejowy z prawdziwego zdarzenia.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Aczkolwiek Kornwalia nigdy nie była państwem komunistycznym
  2. rodzaj piwa z jabłek, więc praktycznie C2H5OH