Marit Bjørgen: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Po mojemu; mniej chamsko, ale kopie po brzuchu, a przynajmniej powinno)
 
(Nie pokazano 41 wersji utworzonych przez 28 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Marit Bjørgen''' (ur. [[21 marca]] [[1980]] w Trondheim) – [[Norwegia|norweska]] [[biegi narciarskie|biegaczka narciarska]], która wykazuje nadprzyrodzone zdolności do biegania. Pieszczotliwie nazywana przez sympatyków ''Maritzordem''.
[[Plik:Marit bjoergen 640x480.jpg|thumb|Marit Bjørgen podczas zawodów]]


Jak kariera zaczęła się kiepsko, od odległych miejsc w Pucharze Świata i marnych występów na juniorskich MŚ. W 2002 roku przyszedł <del>symbicort</del> wzrost formy, jak dwa lata wcześniej u [[Adam Małysz|Małysza]] i karuzela się kręciła przez rok. W 2004 roku nastąpił prawdziwy przełom. Z Bjørgen współpracę nawiązał trener Svein Samdal, który jest dla biegów kimś jak [[Bogdan Wenta|Wenta]] dla szczypiornistów. Przez dwa lata udawało się wywalczyć te kule, ale potem coraz odważniej przychodził kryzys formy, który nazywał się „[[Justyna Kowalczyk]]”.
{{cytat|O k{{Cenzura3}}a! Ta koksiara znowu wygrała zawody! Jebać Bjørgen!|Reakcja przeciętnego Polaka na kolejną wygraną '''Bjørgen'''}}
{{cytat|Jestem mocna.|'''Marit Bjørgen''' o samej sobie}}
'''Marian „Marit” Bjørgen''' (ur. [[21 marca]] [[1980]] w Trondheim) – [[Norwegia|norweska]] (norweski?) [[biegi narciarskie|biegaczka narciarska]] (biegacz narciarski?), która wykazuje nadprzyrodzone zdolności do biegania. Pieszczotliwie nazywana przez sympatyków ''Babochłopem'' albo ''Maritzordem''. Internauci na różnych portalach humorystycznych nabijają się z jej mięśni i sylwetki osy, tymczasem wszystko to szarlataństwa – ona jest po prostu [[astma|chora]], a zawistni złośliwcy to piętnują. Fajnym zbiegiem okoliczności ten genialny wzrost formy zbiegł się ze ''zmianą metod treningowych'' i współpracą z psychologiem, czyli z dniem, w którym dostała pozwolenie na symbicort. Ach, ci Norwegowie. [[Norwescy sędziowie|Tamtej zimy]] ich zagrywki zalazły Polakom za skórę jak nigdy.


== Kariera ==
== Zobacz też ==
{{NonNews|[[NonNews:Koniec Pucharu Świata w biegach narciarskich!|Koniec Pucharu Świata w biegach narciarskich!]]}}
[[Plik:1856071-bjo-643-482.jpg|thumb|Marit Bjørgen na siłowni. Widoczne skutki działania Symbicortu – małe cycki i duże bicepsy]]
* [[Anders Jacobsen]]
Kariera jest dość bogata. Zaczęło się kiepsko, od odległych miejsc w Pucharze Świata i marnych występów na juniorskich MŚ. W 2002 roku przyszedł <del>symbicort</del> wzrost formy, jak dwa lata wcześniej u [[Adam Małysz|Małysza]] i karuzela się kręciła przez rok. W 2004 roku nastąpił prawdziwy przełom. Z Bjørgen współpracę nawiązał trener Svein Samdal, który jest dla biegów kimś jak Wenta dla szczypiornistów. Przez dwa lata udawało się wywalczyć te kule, ale potem coraz odważniej przychodził kryzys formy, który nazywał się „[[Justyna Kowalczyk]]”.
* [[Daniel-André Tande]]
* [[Justyna Kowalczyk]]


{{DEFAULTSORT:Bjørgen, Marit}}
Sezon [[2009]]/[[2010|10]] znowu przywrócił Mariana na piedestał, tym razem jednak z ciągłym cieniem w postaci Kowalczyk. Głównym zadaniem Bjørgen było zdobywanie tytułów mistrzowskich, a Kowalczyk Puchar Świata, chociaż zamieniały się chętnie i tym sposobem kilka cennych medali zgarnęła Polka. Cóż, Puchar Świata wymaga częstych startów, paraolimpijczycy nie są do tego przystosowani. Symbicort też niezbyt szybko usuwa się z ogranizmu.
[[Kategoria:Norwescy sportowcy]]

Norweżka odzyskała Kryształową Kulę w [[2012]] roku po długim boju z Justyną Kowalczyk. Jedyny raz poza pierwszą dziesiątką wylądowała, a jakże, w [[Szklarska Poręba|Szklarskiej Porębie]]. Gdyby nie organizatorzy, zostałaby tak jak Sven obrzucona śnieżkami podczas zawodów. Tymczasem dostała aplauz, co jednak nie było dla niej prawdziwym ''dopingiem''.

Podsumujmy: 8 mistrzostw świata, 3 kryształowe kule, 7 medali olimpijskich. A połowa z tego to metody szkoleniowe prosto z wytwórni leków w jakimś podziemnym laboratorium. Gratulujemy! Tym mocniej gratulujemy Justynie, tyle razy wygrać z naćpanym chłopem to nie wstyd.

== Styl biegania ==
Marit, mimo że jest astmatyczką, na terenach biegowych położonych 1000 m n. p. m. czuje się dużo lepiej niż zdrowe rywalki. Hm... Chyba powinni przepisywać chorym rozrzedzone powietrze i organizować turnusy wypoczynkowe w Tybecie.

Obserwatorzy biegów zwracają uwagę na podbiegi, na które Bjørgen wbiega stylem mechagąsienicy oraz dziwny przypadek startowania we wczesnych biegach razem z innymi liczącymi się zawodniczkami, które kosi przed finałem. I zawsze ma lepiej posmarowane [[narty]], jej umiejętności zjazdów z górek są przesadzone<ref>Propaganda</ref>!

== Ciekawostki ==
* Jedna z najbardziej utytułowanych biegaczek Rosjanka [[Jelena Välbe]] porównała Marit do mężczyzny<ref>[http://sport.dziennik.pl/sporty-zimowe/artykuly/324462,rywalka-kowalczyk-porownana-do-mezczyzny-zobacz-dlaczego.html Nie wierzysz? Oto dowód.]</ref>!
* Do sezonu przygotowuje się poprzez wyścigi z Petterem Northugiem. Co więcej, Northug nie jest na straconej pozycji.
* Prawie każde zdjęcie Bjørgen z bicepsami wywołuje sporo kontrowersji.
* Podobno widziano, jak Bjørgen sika na stojąco.
* Podobno także nosi męski zegarek.
* Mięśnie ma dużo lepsze niż etiopscy długodystansowcy. To nie sukces. Rzeźba lepsza niż u wielu koszykarzy NBA – już tak.

== Galeria ==
<gallery>
Plik:1867584‑epa02618414‑643‑482.jpg|Nie, to nie ślubne zdjęcie Teresy Johaug, tylko jakaś gala z kolegą
Plik:100 100 1410155165 Marit Bjoergen.jpg|Fajny wierszyk o Marit
</gallery>

{{stubspo}}
{{stubbiog}}
{{Przypisy}}
[[Kategoria:Norwegowie|Bjørgen, Marit]]
[[Kategoria:Sportowcy|Bjørgen, Marit]]

Aktualna wersja na dzień 14:29, 13 cze 2021

Marit Bjørgen (ur. 21 marca 1980 w Trondheim) – norweska biegaczka narciarska, która wykazuje nadprzyrodzone zdolności do biegania. Pieszczotliwie nazywana przez sympatyków Maritzordem.

Jak kariera zaczęła się kiepsko, od odległych miejsc w Pucharze Świata i marnych występów na juniorskich MŚ. W 2002 roku przyszedł symbicort wzrost formy, jak dwa lata wcześniej u Małysza i karuzela się kręciła przez rok. W 2004 roku nastąpił prawdziwy przełom. Z Bjørgen współpracę nawiązał trener Svein Samdal, który jest dla biegów kimś jak Wenta dla szczypiornistów. Przez dwa lata udawało się wywalczyć te kule, ale potem coraz odważniej przychodził kryzys formy, który nazywał się „Justyna Kowalczyk”.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat: