Niemoc: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Popr.)
(czyszczenie)
Linia 1: Linia 1:
'''Niemoc''' – słowo to składa się z dwóch członów: ''[[moc]]'', które oznacza siłę, potęgę, witalność, wielkość, oraz z przedrostka ''[[nie]]'', zaprzeczającego tym cechom.
{{popr|Kategoryzacja, półpauzy, itepe}}
'''Niemoc''', słowo to składa się z dwóch członów ''[[moc]]'', które oznacza siłę, potęgę, witalność, wielkość oraz przedrostka ''[[nie]]'' zaprzeczającego tym cechom. Niemoc jest to określenie stanu umysłu i ciała, charakteryzujące sie niskim stopniem chęci robienia czegokolwiek. Osoby ogarnięte niemocą nie mogą zrobić nic pożytecznego, często siedzą i marnują czas na mało przydatne zajęcia, jak np. drapanie się po głowie, dłubanie w uchu, badaniu przenikalności zapachowej wczorajszych skarpetek, itp. Są oni też szczególnie narażeni na zjawisko pierdolnięcia czasu ([[czas pierdolnął]]), wielu też z nich wyznaje zasadę "[[miej wyjebane, a będzie Ci dane]]".


== Czynniki niemocogenne ==
== Definicja ==
Niemoc jest to określenie stanu umysłu i ciała, charakteryzujące się niskim stopniem <s>możliwości</s> chęci robienia czegokolwiek. Osoby ogarnięte niemocą nie mogą zrobić nic pożytecznego, często siedzą i marnują czas na mało przydatne zajęcia, jak np. na drapanie się po głowie, dłubanie w uchu i badaniu przenikalności zapachowej wczorajszych skarpetek.
Przyczyn niemocy może być wiele. Da się jednak wyróżnić trzy ogólne grupy czynników wywołujących niemoc:
*fizyczne - niesprzyjające warunki atmosferyczne, zmęczenie organizmu, brak snu, przebyta żółtaczka, słabe zbiory ryżu w Wietnamie itp.
*chemiczne - dostanie się [[marihuana|marihuaniny]] do organizmu, zbyt duża ilość [[alkohol|alkoholu]], za mała ilość [[piwo|piwa]], [[kac]], itp.
*psychiczne - zły humor, [[depresja]], [[stres]], poniedziałek, widok [[Kaczyński|Kaczyńskiego]], itp.


== Występowanie ==
Do grupy szczególnie narażonej na działanie czynników niemocogennych należą:
*[[polityk|politycy]], [[uczeń|uczniowie]], [[student|studenci]] (szczególnie Politechniki), pracownicy zatrudnieni na stały etat, [[żul|żule]] z pod budki.
Do grupy szczególnie trafionych działaniem niemocy należą: [[polityk|politycy]], [[uczeń|uczniowie]], [[student|studenci]] (w szczególności [[Politechnika|Politechniki]]) i pracownicy zatrudnieni na stały etat.


[[Kategoria:Abstrakcja]]
== Leczenie ==
[[Kategoria:Polityka]]
Wprawdzie niemoc nie jest chorobą,zchorzeniem czy wysypką, lecz uczucie niemocy zwykle postrzegane jest jako negatywne zjawisko (choć nie przez wszystkich). Najnowsze odkrycia naukowe udowodniły, że leczenie niemocy trzeba zacząć od zidentyfikowania przyczyny i wyeliminowania czynników niemocogennych.

Naukowcy wydzielili trzy stopnie niemocy:

=== I stopień (fizyczne)===
Najprostszym do wyeliminowania przypadkiem jest niemoc wywołana czynnikami fizycznymi. Ze względu na to, że przyczyny zwykle, znikają same, najlepszą metodą jest po prostu rozbyczyć się na wyrze i przespać cały dzień.

=== II stopień (chemiczne)===
Bardziej zaawansowane stadium niemocy. Leczenie sprowadza się podobnie jak w przypadku poprzednim do czasu, z tą jednak różnicą, że kuracja trwa dłużej. Ma to związek z czasem potrzebnym wątrobie na zneutralizowanie czynników chemicznych i zastąpienie ich czynnikami fizycznymi. Cała niemoc cofa się wiec z II stopnia do stopnia I.

=== III stopień (psychiczne)===
Najlepszą metodą na niemoc wywołaną czynnikami mentalnymi jest [[format| format alkoholowy]]. Nie powoduje to wprawdzie bezpośredniego zlikwidowania problemu, lecz poprzez zformatowanie pamięci, redukuje czynniki niemocogenne do grupy chemicznej, i tym samym niemoc do stopnia II. Najnowsze badania wskazują także, że picie dużej ilości wody na drugi dzień znacznie przyspiesza proces leczenia niemocy.
----

[[Użytkownik:Potoq|Potoq]] 14:58, 25 mar 2009 (UTC)

Wersja z 13:27, 28 maj 2009

Niemoc – słowo to składa się z dwóch członów: moc, które oznacza siłę, potęgę, witalność, wielkość, oraz z przedrostka nie, zaprzeczającego tym cechom.

Definicja

Niemoc jest to określenie stanu umysłu i ciała, charakteryzujące się niskim stopniem możliwości chęci robienia czegokolwiek. Osoby ogarnięte niemocą nie mogą zrobić nic pożytecznego, często siedzą i marnują czas na mało przydatne zajęcia, jak np. na drapanie się po głowie, dłubanie w uchu i badaniu przenikalności zapachowej wczorajszych skarpetek.

Występowanie

Do grupy szczególnie trafionych działaniem niemocy należą: politycy, uczniowie, studenci (w szczególności Politechniki) i pracownicy zatrudnieni na stały etat.