NonNews:Internet Explorer nie jest już przeglądarką: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M
Znacznik: edytor źródłowy
M (dodano {{NonNews data}})
 
Linia 11: Linia 11:
* [http://uncyclopedia.org/wiki/UnNews:Internet_Explorer_no_longer_a_Browser Internet Explorer no longer a Browser], Uncyclopedia, 28 sierpnia 2006.
* [http://uncyclopedia.org/wiki/UnNews:Internet_Explorer_no_longer_a_Browser Internet Explorer no longer a Browser], Uncyclopedia, 28 sierpnia 2006.


{{NonNews data|28 sierpnia 2006}}
[[Kategoria:35 tydzień, 2006|{{PAGENAME}}]]
[[Kategoria:NonNews 2006 – gospodarka]]
[[Kategoria:NonNews 2006 – gospodarka]]
[[Kategoria:NonNews 2006 – technika]]
[[Kategoria:NonNews 2006 – technika]]

Aktualna wersja na dzień 13:18, 2 maj 2020

Obrazek prezentujący poziom bezpieczeństwa Internet Explorera

28 sierpnia 2006

Internet Explorer, który powstał 23 sierpnia 1995, nie jest już przeglądarką internetową. Taką informację podały zależne od siebie źródła, a kolejne potwierdziły. My, jako NonNews, dostaliśmy już informację zniekształconą jak pysk Gołoty. A było tak: Firefox wziął szturmem 5% rynku, przez co Bill Gates odwołał zakup Chin i musiał zamierzyć się na mniejszą i chłodniejszą Rosję. Tak to wkundliło naszego szejka zero-jedynkowego, że rozgoryczony zdradził dziennikarzom: napisałem IE przez przypadek. To miał być program do obsługi baterii dziurkaczy w firmie kolporterskiej, ale dziury były za duże. Akurat pojawił się Internet, w którym wszystko było takie szczelne...

Jednak to nie Gates z kolegami uchwalili, że Internet Explorer nie jest już przeglądarką. Stało się to za sprawą internautów, którzy mieli możliwość zobaczyć się i spotkać dzięki dziurom w przeglądarce Microsoftu. Doszli do wniosku, że jeśli tak łatwo im się spiknąć, to Internet Explorer jest komunikatorem internetowym, a nie przeglądarką. Dzieła dopełniła akcja na Gadu-Gadu, podczas której wszyscy ustawili opis InTeRnEd EgZplOreR NiE YeZd JusH PrZeKloNDaRkoM. Wobec takiej kampanii społecznej nawet Microsoft był bezsilny.

Mimo tego rynek pozostaje stabilny. Gadu-Gadu, które ostatnio wyświetla więcej reklam, niż wiadomości od naszych znajomych, zostało przeglądarką, póki co ze statusem advertise-only. NaFFeT jAk GiEgIe WiSi, To RekLaMkI PrzYcHoDzOm, a MooJ ChUoPaK dO MnIe NiE PisHe, Bo NiE MorZe – komentuje rozgoryczona użytkowniczka Gadu-Gadu. My mamy jednak nadzieję, że IE dalej przyda się komuś do sterowania dziurkaczami, a może i – kto wie – do nabijania perforacji!

Źródło[edytuj • edytuj kod]