Pieprz: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Znacznik: edytor źródłowy
Znacznik: edytor źródłowy
Linia 1: Linia 1:
'''Pieprz''' – przeciwieństwo [[sól kuchenna|soli]]. W postaci czystej są to czarne kulki, identyczne jak [[Nesquik]]. Jednak, jak się pomylisz to nie będzie zbyt miłe doświadczenie. Pieprz może być czarny, biały lub zielony. Nie wiadomo gdzie dokładnie rośnie, ale niektórzy mają tą informację, o czym świadczy mówienie, że uciekają ''gdzie pieprz rośnie''. Nie wyrazili jednak zgody na podzielenie się tym z nami. Możliwe, że pieprz rośnie w [[Strefa 51|Strefie 51]].
[[Plik:Dziki pieprz.jpg|right|thumb|Typowy pieprz, jakich wiele]]

'''Pieprz''' – przeciwieństwo [[sól|soli]]. W postaci czystej są to czarne kulki, identyczne jak [[Nesquik]]. Jednak, jak się pomylisz to nie będzie zbyt miłe doświadczenie. Pieprz może być czarny, biały lub zielony. Nie wiadomo gdzie dokładnie rośnie, ale niektórzy mają tą informację, o czym świadczy mówienie, że uciekają ''gdzie pieprz rośnie''. Nie wyrazili jednak zgody na podzielenie się tym z nami. Możliwe, że pieprz rośnie w [[Strefa 51|Strefie 51]].


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
Linia 7: Linia 5:


== Ciekawostki ==
== Ciekawostki ==
* Kiedyś na pieprz mówiono "Pier". To właśnie od pieprzu pochodzi cześć przekleństw.
* Kiedyś na pieprz mówiono „Pier”. To właśnie od pieprzu pochodzi cześć przekleństw.
* Pieprz rośnie prawdopodobnie tam, gdzie raki zimują.
* Pieprz rośnie prawdopodobnie tam, gdzie raki zimują.
* Dziki pieprz można spotkać w Grze.
* Dziki pieprz można spotkać w Grze.

Wersja z 15:57, 12 lis 2016

Pieprz – przeciwieństwo soli. W postaci czystej są to czarne kulki, identyczne jak Nesquik. Jednak, jak się pomylisz to nie będzie zbyt miłe doświadczenie. Pieprz może być czarny, biały lub zielony. Nie wiadomo gdzie dokładnie rośnie, ale niektórzy mają tą informację, o czym świadczy mówienie, że uciekają gdzie pieprz rośnie. Nie wyrazili jednak zgody na podzielenie się tym z nami. Możliwe, że pieprz rośnie w Strefie 51.

Zastosowanie

Pieprz służy głównie do przyprawiania mdłych potraw, aby dało się je jakoś zjeść. Dodaje również barwy. W postaci czystej można go też wrzucić do zupy, aby ktoś go przez przypadek zjadł. Niektórzy dodają pieprz do piernika, mimo że piernik jest ciastem.

Ciekawostki

  • Kiedyś na pieprz mówiono „Pier”. To właśnie od pieprzu pochodzi cześć przekleństw.
  • Pieprz rośnie prawdopodobnie tam, gdzie raki zimują.
  • Dziki pieprz można spotkać w Grze.