Piotr Łuszcz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 20:46, 14 lut 2018 autorstwa Inferno82 (dyskusja • edycje) (Wycofano ostatnie edycje autorstwa 62.133.132.78; przywrócono ostatnią wersję autorstwa 123farlander321.)
Magik i jego bluza zrobiona z worka po ziemniakach
Plik:Magik Facebook.png
Magik na Facebooku

Jestem Bogiem – uświadom to sobie.

Przerośnięte ego Magika w utworze „Jestem Bogiem”

Mam jedną pierdoloną schizofrenie, zaburzenia emocjonalne proszę puść to na antenie.

Magik kilka dni przed samobójstwem w jednym z utworów

Mam jedną pierdoloną schizofrenie, zapomniałem spadochronu, rozpierdolę się o ziemie

Magik w czasie skoku

Dobra Justyna, lecę do roboty.

Magik do żony 26 grudnia 2000 roku o godzinie 6:10

Pojawiam się i znikam.

Magik parodiujący przebój Bajmu w utworze „CD kinematografii”

Magik na świętego!

Gimbus pod utworami Magika na YouTube

Wbiło mnie to jak Magika w płytę chodnikową.

Wypowiedź wyrażająca zachwyt, zdumienie

Dawaj Magik, ja cię złapię!

Andrzej Duda do Magika

Piotr „Magik” Tłuszcz Łuszcz (ur. 18 marca 1978 w Jeleniej Górze, zm. 26 grudnia 2000 w Katowicach) – polski raper, współzałożyciel grup Kaliber 44 i Paktofonika, główny konkurent Adama Małysza w skokach narciarskich. Skończył szybko karierę, gdyż podczas skoku z bloku zapomniał o nartach. Idol wśród gimbusów, którzy w większości urodzili się już po śmierci rapera. Wśród trochę rozsądniejszych ludzi uważany za większego dupka w historii Katowic, który osierocił syna Filipa i stertę dwunastoletnich fanów, którzy piracili ostatnią płytę Paktofoniki.

Życiorys

„Magik” pochodził z biednej rodziny robotniczej. Ojciec pracował w hucie, a mama sprzątała. Gdy skończył 12 lat, to zainteresował się hip-hopem. „Magik” uczył się w Technikum Elektromechanicznym przy Zespole Szkół Technicznych w Katowicach. Na egzaminie zawodowym prezentował skoki napięcia w gniazdku elektrycznym[1]. Trochę wcześniej Piotrek powtarzał klasę – nie zdał do ósmej klasy z fizyki, gdyż nie wiedział, o co chodzi w całej teorii grawitacji.

W 1994 roku „Magik” poznał „Jokę” i „Dabego”. Cała trójka założyła wkrótce Kaliber 44 – grupę hiphopową, składają się z odrzutów społecznych, których nie chciał przygarnąć nawet Sosnowiec. W 1996 roku grupa wydała płytę pt. Księga tajemnicza-prolog. Krążek zdobył dużą popularność, gdyż ówczesne dresy zamiast hip-hopu słuchały disco polo. Grupę dzielił już tylko żabi skok do międzynarodowej kariery.

W 1998 roku ukazał się album W 63 minuty dookoła świata. Po wydaniu tego krążka Magik odszedł z zespołu. Ciężko powiedzieć, dlaczego Magik rzucił karierę. Plotki mówią, że Dab i Joka mieli kompleksy, gdyż rapowali gorzej, ale pochodzi z lepszych rodzin, w których rodzice zarabiali więcej niż 1200 zł. na głowę. Inna z teorii mówi, że Magik wzgardził zmianą stylu, byle się sprzedać.

Krótko potem pojawił się nowy projekt Magika – Paktofonika. Oprócz niego, w jej skład wchodzili „Fokus” i „Rahim”. W grudniu 2000 roku Paktofonika wydała album Kinematografia. Tydzień później, 26 grudnia 2000 roku o godzinie 6:15 Magik popełnił samobójstwo. Ciężko powiedzieć, czy Magik odleciał z powodu narkotyków czy też chciał uniknąć służby wojskowej. Złośliwi twierdzą, że jego żona skoczyła w bok, a zazdrosny Magik nie chciał być gorszy. Pech chciał, że Magik nie uważał na lekcjach polskiego i nie wiedział, że skok w bok nie polega na wyskoczeniu z mieszkania. Jego żona, Justyna, stanowczo zaprzeczyła, by go zdradziła. Ot Magik miał schizofrenię i skoczył, bijąc przy tym rekord skoczni. Według nas „Magik” miał bardzo duże parcie na Fryderyka. I go pośmiertnie dostał.

Ciekawostki

Nonźródła
Zobacz w Nonźródłach:
Jestem operatorem
  • „Magik” jest autorem hasła „Kto nie skacze ten z policji”.
  • Ulubionym kawałkiem „Magika” był największy przebój grupy Van Halen – „Jump”.
  • Na cześć „Magika” zespół Wilki nagrał „Bohemę” z refrenem „Lecę bo chcę”.
  • Największym jego przebojem jest utwór „Plusy i minusy”, który zdobył popularność na wykopie.
  • Jest bohaterem wielu internetowych memów.
  • Ostatnimi czasy piosenka „Jestem Bogiem” przestała być popularna na rzecz przeróbki z „Pralką Franią”.

Przypisy

  1. Z tego powodu powstałą piosenka „Plus i Minus”