Plecak

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przykład plecaka typu kostka

Szablon:Tprzedmiot służący do wywoływania i pogłębiania skoliozy i innych schorzeń kręgosłupa u uczniów szkół podstawowych i wyrzucania przez okna gimnazjów. Poza tym plecaki wycieczkowe przydają się na biwakach do zadawania ran tłuczonych i miażdżonych np. niedźwiedziom czy jeleniom, a plecak typu kostka ma za zadanie być kultowym jak chuj i być pokrytym z każdej strony naszywkami.

Występowanie

Plecaki można spotkać w różnych środowiskach, od których zależy rodzaj plecaka. Plecaki podstawówkowe można spotkać, jak sama nazwa wskazuje, w szkołach podstawowych. Tak samo plecaki gimnazjalne widujemy w gimnazjach.

Plecaki licealne występują w różnych szkołach średnich: liceach ogólnkształcących, technikach lub w szkołach zawodowych.

Plecaki turystyczne i wyprawowe widujemy tam, gdzie nikt normalny się nie zapuszcza: w lasach, puszczach, tajdze, tundrze i przenośnych toaletach.

Budowa plecaka

Zwyczajowy plecak zbudowany jest z 3 podstawowych elementów:

  • modułu taszczącego zapewniającego energię kinetyczną do przenoszenia plecaka i cierpienia katuszy od zbyt długiego noszenia przeciążonego plecaka.
  • szelki, którymi moduł taszczący jest umocowany do głównego plecaka, żeby moduł taszczący było łatwo odczepić.
  • głównego plecaka, który składa się z wora, zawartości i kilku ozdób, jak np. uszatego kolesia podpisanego Spiderman.
Plecak z podłączonym modułem taszczącym

Zastosowania plecaka

Różne plecaki mają różne zastosowania. Plecak szkolny, jak opisano powyżej, ma w zależności od jednostki oświatowej, do której jest taszczony, różne zadania.

  • Plecak podstawówkowy wywołuje różne schorzenia i skrzywienia kręgosłupa młodych uczniów.
  • Plecak gimnazjalny zaś ma transportować różne przydatne dla gimnazjalistów rzeczy. Koledzy z klasy bardzo często serwują go na wynos, wyrzucając go przez okno.
  • Plecak licealny jest najczęściej miękki i lekki, znajduje się w nim zazwyczaj kilka zeszytów, długopis i kanapka.
  • Plecak wycieczkowy ma za zadanie być mocnym i ciężkim, aby podróżnik wiedział, że wciąż żyje. Ma też być zdolny zabić każde zwierzę o masie do 1 tony.
  • Plecak wyprawowy służy do tachania kilkunastu-kilkudziesięciu kilo na plecach. Jako ulepszony plecak turystyczny jest w stanie zabić żubra, jednocześnie wyrywając ze stawów ręce miotacza.
  • Kostka jest kultowa jak chuj i obwieszona naszywkami. Poza tym może też wybić kilka zębów, obić żebra lub czaszkę.

Zobacz też