Poprawność polityczna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 18:05, 11 mar 2008 autorstwa Sir Damiinho (dyskusja • edycje) (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Steifer. Autor wycofanej wersji to Maldenholm.)
Niepoprawność polityczna w popularnym programie

Poprawność polityczna – filozofia łagodzenia niechęci do brudasów Cyganów, chciwych Żydów, obleśnych pederastów i faszystów Niemców przez używanie synonimów, tj. odpowiednio wędrowni grajkowie, wędrowni kupcy, seksualnie samoakceptowalni i stateczni pedanci.

Tradycją jest już używanie słowa „inaczej”, np. mądry inaczej, kochający inaczej, bogaty inaczej, najedzony inaczej, mający gdzie mieszkać inaczej, opłacający rachunki w terminie inaczej, mogący liczyć na ciepło domowego ogniska inaczej, posiadający wszystkie kończyny inaczej, niezarażony śmiertelnymi chorobami inaczej.

Coraz powszechniejsza w krajach zachodu, w których mieszkańcy popadają w niejaką fobiofobię. Dają przyzwolenie na wszystko, aby tylko pozostać poprawnym politycznie, bojąc się uznania za homofoba, ksenofoba czy innego -foba, bądź faszystę, gdyż całkowicie wyklucza to taką osobę z życia społecznego. Fobiofobia jest również coraz częściej używana na arenie politycznej. Okrzyknięcie przeciwnika homofobem sprawi, że jego poparcie spadnie do poziomu ujemnego.

Słowniczek poprawności politycznej

  • Adolf Hitler – niedoceniony malarz z kłopotami psychicznymi i słabością do używek
  • narkoman – osoba stawiająca przyjemność ponad obowiązkami
  • pedał – osoba posiadająca błędny ogląd na sprawy miłości; osoba z odwrotnymi wzorcami zachowań seksualnych
  • pijak – osoba zorientowana w czasoprzestrzeni inaczej
  • postkomunistyczni zbrodniarze – obóz rządzący w trudnych latach powojennych
  • śmierdząca sprawa – sytuacja nieprzynosząca komfortu sensytywnego osobom zaangażowanym i postronnym
  • złodziej – osoba posiadająca alternatywne poglądy na temat prawa własności; osoba stojąca w moralnej opozycji do społecznego podziału dóbr, przeprowadzonego proporcjonalnie do wkładu pracy osób obdzielanych

Zobacz też

Szablon:Stubpoli Szablon:Stubjez

Szablon:Ok