Prąd elektryczny: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Porost. Autor wycofanej wersji to 88.156.96.17.)
M
Linia 1: Linia 1:
[[Prąd]] (region. „Prund”, [[Pokemoniaste pismo|pok.]] „pr0nT”) - zjawisko fizyczne, dzięki któremu możemy gapić się w telewizor, rozmawiać przez komórę, jeździć tramwajem i wiele innych. Prąd może kopnąć, dlatego należy trzymać się od niego z dala. Prąd znajdziemy w [[gniazdko|gniazdku]]. Ludzie, którzy żyją z prądu to [[elektryk|elektrycy]].
[[Prąd]] (region. „Prund”, [[Pokemoniaste pismo|pok.]] „pr0nT”) - zjawisko fizyczne, dzięki któremu możemy gapić się w telewizor, rozmawiać przez komórę, jeździć tramwajem i wiele innych. Prąd może kopnąć, dlatego należy trzymać się od niego z dala. Prąd znajdziemy w [[gniazdko|gniazdku]]. Ludzie, którzy żyją z prądu to [[elektryk|elektrycy]].

Elektrycy zazwyczaj płyną z prądem. Szczególnym okresem w historii był wiek XX kiedy to powstało wiele nowych prądów. Odkrywcą prądu był '''Amper''' (francuski uczony).<br> Jadł kiedyś na obiad '''żabę''' w kwaśnym sosie leżącą na metalowym talerzu i kiedy ją dotknął widelcem to ożyła i uciekła. Sytuacja powtórzyła się z następną żabą i jeszcze następną. Uczony poszedł spać głodny. Rano zbadał całą sprawę i odkrył że to prąd był winny. Nie dostał Nobla bo go wtedy jeszcze nie wymyślono, ale na osłodę jednostkę miary prądu nazwano jego imieniem.
Elektrycy zazwyczaj płyną z prądem. Szczególnym okresem w historii był wiek XX kiedy to powstało wiele nowych prądów. Odkrywcą prądu był '''Amper''' (francuski uczony).
Prąd też czasem niewiadomo dlaczego kopie. Jeśli chcesz doświadczyć tego uczucia w całej krasie, weź [[śrubokręt]], odkręć [[śruba|śrubę]] na [[gniazdko|gniazdku]] i dotknij [[metal (materiał)|metal]]owych części. Inne rozwiązanie: wejdź na dach [[pociąg]]u i dotknij [[drut]]u nad [[pociąg]]iem albo [[pantograf]]u.

Jadł kiedyś na obiad '''żabę''' w kwaśnym sosie leżącą na metalowym talerzu i kiedy ją dotknął widelcem, ożyła i uciekła. Sytuacja powtórzyła się z następną żabą i jeszcze następną. Uczony poszedł spać głodny. Rano zbadał całą sprawę i odkrył, że to prąd był winny. Nie dostał Nobla, bo go wtedy jeszcze nie wymyślono, ale na osłodę jednostkę miary prądu nazwano jego imieniem.

Prąd też czasem nie wiadomo dlaczego kopie. Jeśli chcesz doświadczyć tego uczucia w całej krasie, weź [[śrubokręt]], odkręć [[śruba|śrubę]] na [[gniazdko|gniazdku]] i dotknij [[metal (materiał)|metal]]owych części. Inne rozwiązanie: wejdź na dach [[pociąg]]u i dotknij [[drut]]u nad [[pociąg]]iem albo [[pantograf]]u.


[[kategoria:nauka]]
[[kategoria:nauka]]

Wersja z 21:26, 11 kwi 2009

Prąd (region. „Prund”, pok. „pr0nT”) - zjawisko fizyczne, dzięki któremu możemy gapić się w telewizor, rozmawiać przez komórę, jeździć tramwajem i wiele innych. Prąd może kopnąć, dlatego należy trzymać się od niego z dala. Prąd znajdziemy w gniazdku. Ludzie, którzy żyją z prądu to elektrycy.

Elektrycy zazwyczaj płyną z prądem. Szczególnym okresem w historii był wiek XX kiedy to powstało wiele nowych prądów. Odkrywcą prądu był Amper (francuski uczony).

Jadł kiedyś na obiad żabę w kwaśnym sosie leżącą na metalowym talerzu i kiedy ją dotknął widelcem, ożyła i uciekła. Sytuacja powtórzyła się z następną żabą i jeszcze następną. Uczony poszedł spać głodny. Rano zbadał całą sprawę i odkrył, że to prąd był winny. Nie dostał Nobla, bo go wtedy jeszcze nie wymyślono, ale na osłodę jednostkę miary prądu nazwano jego imieniem.

Prąd też czasem nie wiadomo dlaczego kopie. Jeśli chcesz doświadczyć tego uczucia w całej krasie, weź śrubokręt, odkręć śrubę na gniazdku i dotknij metalowych części. Inne rozwiązanie: wejdź na dach pociągu i dotknij drutu nad pociągiem albo pantografu.