Słowianie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 09:38, 10 mar 2010 autorstwa Tymrym (dyskusja • edycje) (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to 213.5.137.227. Autor wycofanej wersji to 78.88.23.171.)
Znaleziony w kieszeni jednego z słowian posążek, przedstawiający psa.

Słowianie – waleczne plemię zamieszkujące tereny dzisiejszej Polski, Rosji, Czech i kilku innych, mniej znaczących krajów. Słynęli z pędzenia magicznego napoju, który zarejestrowali w urzędzie patentowym pod nazwą „wódka” i rozpili nim pół dzisiejszego świata.

Walka

Słowianie wymyślili interesującą grę terenową – pojedynek. Naprzeciw siebie stawało dwóch kolesi z mieczami i tarczami. Gra polegała na rytmicznym uderzaniu mieczem w tarczę przeciwnika, a ten który nie trafił w nią – wygrywał.

Jeżeli pojedynek zdołał zainteresować jednocześnie więcej niż po jednej osobie z danej wioski to wtedy przeistaczał się w grę drużynową – wojnę. Ta drużyna, która goniona przez drugą nie zdołała schować się w swojej bazie, drewnianym grodzie – przegrywała.

Jak się okazało, w podobną grę grali również Wikingowie. Z tym że dodatkowo "bawili się w statki". Doprowadziło to do licznych zawodów między Słowianami a Wikingami, oczywiście wygrali Słowianie, w końcu walczyli na swojej ziemi (obrona +10 atak +6 pole widzenia +4).

Obecnie

Obecnie większość Słowian najmuje się do fizycznej pracy w Zjednoczonym Królestwie. Lecz tak naprawdę, jest to wielki i bardzo dobrze przemyślany spisek. Polega on na tym, że skolonizujemy Brytanię bez wszczynania waśni, a następnie podzielimy ja między siebie z Arabami i Hindusami.

Plemiona Słowiańskie wg. Encyklopedii PWN

Słowianie zachodni

Słowianie wschodni

Słowianie południowi

Niektórzy naukowcy twierdzą, iż do osobnej grupy językowej należy zaliczyć wymarły język Panwian, których dialekt wykazywał liczne podobieństwa do języka serbołużyckiego, z licznymi naleciałościami języka serbołużyckiego, a nawet łacińskiego.


Puzzle stub.png Autorowi tego hasła oderwało palce zaraz po tym, jak wklepał kilka zdań. Jeśli chcesz go zastąpić – rozbuduj to hasło.