Sky Way

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 12:14, 30 kwi 2009 autorstwa Wielokropek97 (dyskusja • edycje) (Anulowano wersję użytkownika Wielokropek97)
Logo firmy

Sky Way – kambodżański producent produktów gitaropodobnych, wytwarzający produkty bardzo wysokiej klasy w niskiej cenie.

Serie

Plik:Skywaymd1crelic.jpg
Fabrycznie nowa gitara Sky-Way MD1-C.
  • SH – największy sukces komercyjny Sky Way'a, serię stanowią gitary elektryczne przystosowane do ciężkiej muzyki (przynajmniej teoretycznie) kupowane w większości przez kindermetali. Gratis są dorzucane tabulatury zespołu Tokio Hotel.
  • MD – stanowią ją gitary akustyczne, niestety 90% egzemplarzy rozpada się w trakcie transportu, a kolejne 10% ląduje w koszu po pół roku użytkowania (w wypadku kiedy jesteśmy bardzo cierpliwi).
  • TB – stanowią ją gitary basowe, specyfikacja podobna do gitar elektrycznych tej firmy, z tą różnicą, że korpus jest dociążony ołowiem, aby dawał cięższe, basowe brzmienie.


Brzmienie i strojenie


Gitary firmy Sky Way maja unikatowe brzmienie. Charakteryzuje się ono tym, że jest identyczne bez względu na piec do jakiego go podłączymy, oraz ustawienie potencjometrów. Wielu muzyków twierdzi, że brzmią najlepiej pod piecem kominkowym lub piecem w Tatrach Zachodnich. Kindermetale nazywają to brzmienie tróó, zwykle nie mając pojęcia, że gitara jest jeszcze nie podłączona.

Wyżej wymieniony efekt, uzyskiwany jest za sprawą profesjonalnej elektroniki. Potencjometry z kurków od gazu, przewody z wysokiej klasy mikserów do kakao i przystawki z nadmorskich, plastikowych, muszelek. Drewno, to najlepszej jakości płyta paździerzowa, gryf natomiast, stanowią losowo dobrane elementy (rurki od odkurzacza, kawałek tapczanu, kierownica od hulajnogi, noga od stołu itp.)

Gitary Sky Way cechuje także bardzo unikalna forma strojenia. Otóż precyzja z jaką są wykonane, pozwala (zmusza) do grania np. w egfhdc, czy w przypadku basu, eeee. To ostatnie sprawdza się głównie w kapelach death i black metalowych, gdzie i tak korzysta się z jednej struny. Poza podanymi przykładkami, znane sa jeszcze strojenia abcdef, qwerty (głównie w muzyce elektroniecznej), bagdad (skale orientalne) czy PZPR (bas).

Proces produkcji

Gitary te są produkowane przez stolarzy lutników z półgodzinnym wieloletnim stażem, sklejka drewno jest magazynowana sezonowane w idealnych warunkach.

Dystrybucja

Gitary te można kupić poprzez serwis AlleDrogo.pl, sieć sklepów „Biedronka” i „Tesco”.

Szablon:Stubmuz