Sputnik (radio)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „15:41, 8 paź 2021” przez „Ryk2 (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

Sputnik (dawniej także Radio Moskwa oraz Radio Głos Rosji) – jedyne radio jakiego ty chcesz a nawet musisz słuchać. Uruchomiona 29 października dwunastej rocznicy rewolucji październikowej w Raju Robotników.

Stoi na straży uciśnionego ludu robotniczego oraz zawsze podaje rzetelne informacje o sytuacji na świecie. Dawniej stała w opozycji do tej złej i fałszywej radiostacji Radio Wolna Europa.

Typowy program nadawania za czasów Radia Moskwa[edytuj • edytuj kod]

Od północy do jedenastej leciał hymn wszechstronnych republik. Następnie przez godzinę leciał synthpop jugosłowiański. Od godziny dwunastej nadawane były wieści ze świata, które jak zawsze były w 100% rzetelne. Po tym nadawana był „Rasputin” Boney M. Po jej zakończeniu aż do następnego dnia znowu nadawany był hymn ZSRR. Wyjątkiem była II wojna światowa, podczas której cały dzień nadawany był hymn.

Zakończenie działalności[edytuj • edytuj kod]

Po upadku ZSRR, Radio Moskwa przeżywało kryzys oraz żałobę. 22 grudnia 76. rocznicy rewolucji październikowej prezydent Rosji Borys Jelcyn postanowił zmienić nazwę stacji na Głos Rosji, po czym odeszło w zapomnienie. W 2014 roku Władimir Putin przekształcił radio na Sputnik. Ludzie niby słuchają, ale narzekają, że to odgrzewany kotlet.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]