Szczoteczka do zębów: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
 
M (da się krócej ;))
 
(Nie pokazano 49 wersji utworzonych przez 36 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Youtube|fhAA5Uwm5Es|width=300|Historia jednej szczoteczki}}
'''szczoteczka do zębów'''
'''Szczoteczka do zębów''' – inaczej zwana szczotką [[ryż]]ową. Można nią wypastować [[but]]y, umyć [[samochód]] czy schudnąć nawet do 20 kg w ciągu doby. Podstawowy przyrząd do utrzymania czystości na schodach i w [[toaleta|toaletach koszarowych]]. W połączeniu z [[trep]]em stanowi potężne zagrożenie ekologiczne i militarne dla otoczenia.


==Ewolucja==
Inaczej zwana szczotką ryżową. Można nią wypastować buty, umyć samochód, schudnąć nawet do 20kg w ciągu jednej minuty. Szczególnie przydatna na siłowni. Można nią również poprawić fryzurę (wymażona dla artystów - cytat z Rzeczypospolitej Ojca Redemptorysty Tadeusza Rydzyka, po projekcji najnowszego filmu "Tadeusz, który dostał Maybacha", z kolejną pierwszoplanową rolą, który oznajmił "...bez niej (chodzi oczywiście o szczoteczke do zębów) byłbym nikim.
Ewolucję szczoteczki można prześledzić poprzez [[reklama|reklamy]]. Na początku lat 90. szczoteczka miała trzonek i [[włosy|włosie]] (4,99 PLN), w pełni zaspokajające potrzeby [[jama ustna|jamy ustnej]]. Następnie okazało się, że szczoteczka musi być giętka (19,90 PLN), aby dotrzeć do wszystkich zakamarków. Potem musiała być giętka we wszystkie strony (39,90 PLN), bo jednak nie docierała.

W dalszej kolejności nie wystarczało już zwykłe szczotkowanie i powinno być ono zastąpione przez elektryczną szczoteczkę, wykonującą kilka tysięcy obrotów na minutę (49,90 PLN). Ale i tego było za mało, bo okazało się, że szczoteczka taka nie czyści [[dziąsła|dziąseł]], a więc wyprodukowano nową, która to robi (59,90 PLN).

Tego nie dość, bo okazało się, że nici z dziąseł, skoro większość [[bakteria|bakterii]] osadza się między zębami, do czego jest potrzebna specjalna szczoteczka z mini-szpatułkami do usuwania [[osad nazębny|osadu]] gromadzącego się między zębami (79,90 PLN). Nie wystarczało to, wyszło na jaw, że 60% bakterii osadza się na [[język]]u (99,90 PLN), a dalsze 80% na [[policzek|policzkach]] (119,90 PLN), przy czym żadna z następujących po sobie wersji szczoteczki nie posiadała funkcji poprzedniczki, skąd można wnioskować, że poprzednie zagrożenia dla [[zęby|zębów]] społeczeństwa zostały zażegnane.

Nie pozostaje nam nic innego, jak dowiedzieć się, że jeszcze bardziej radykalny procent bakterii jamy ustnej osadza się na plecach, [[próchnica]] jest [[choroba zakaźna|choroba zakaźną]], przenoszącą się przez brudne ręce, a zęby w procesie czyszczenia niedługo staną się zbędne.

[[Kategoria:Przedmioty codziennego użytku]]

[[en:Toothbrush]]
[[fi:Hammasharja]]
[[sv:Tandborste]]

Aktualna wersja na dzień 21:59, 24 cze 2020

Historia jednej szczoteczki

Szczoteczka do zębów – inaczej zwana szczotką ryżową. Można nią wypastować buty, umyć samochód czy schudnąć nawet do 20 kg w ciągu doby. Podstawowy przyrząd do utrzymania czystości na schodach i w toaletach koszarowych. W połączeniu z trepem stanowi potężne zagrożenie ekologiczne i militarne dla otoczenia.

Ewolucja[edytuj • edytuj kod]

Ewolucję szczoteczki można prześledzić poprzez reklamy. Na początku lat 90. szczoteczka miała trzonek i włosie (4,99 PLN), w pełni zaspokajające potrzeby jamy ustnej. Następnie okazało się, że szczoteczka musi być giętka (19,90 PLN), aby dotrzeć do wszystkich zakamarków. Potem musiała być giętka we wszystkie strony (39,90 PLN), bo jednak nie docierała.

W dalszej kolejności nie wystarczało już zwykłe szczotkowanie i powinno być ono zastąpione przez elektryczną szczoteczkę, wykonującą kilka tysięcy obrotów na minutę (49,90 PLN). Ale i tego było za mało, bo okazało się, że szczoteczka taka nie czyści dziąseł, a więc wyprodukowano nową, która to robi (59,90 PLN).

Tego nie dość, bo okazało się, że nici z dziąseł, skoro większość bakterii osadza się między zębami, do czego jest potrzebna specjalna szczoteczka z mini-szpatułkami do usuwania osadu gromadzącego się między zębami (79,90 PLN). Nie wystarczało to, wyszło na jaw, że 60% bakterii osadza się na języku (99,90 PLN), a dalsze 80% na policzkach (119,90 PLN), przy czym żadna z następujących po sobie wersji szczoteczki nie posiadała funkcji poprzedniczki, skąd można wnioskować, że poprzednie zagrożenia dla zębów społeczeństwa zostały zażegnane.

Nie pozostaje nam nic innego, jak dowiedzieć się, że jeszcze bardziej radykalny procent bakterii jamy ustnej osadza się na plecach, próchnica jest choroba zakaźną, przenoszącą się przez brudne ręce, a zęby w procesie czyszczenia niedługo staną się zbędne.