Ukrainiec

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

To jest Spec nasz!

Polak docenia pracę i wiedzę Ukraińca w zakładzie budowlanym

Ukrainiec – mieszkaniec Ukrainy, od niedawna także polskich zakładów pracy, Biedronek i Lidla. Lubi Polaków, a w szczególności wydaną przez niego umowę o pracę na czas nieokreślony. Negatywnie nastawiony wobec Rosjanjedynego Rosjanina, którego lubi, ceni za podarowanie Krymu z winem. Największym hobby Ukraińca są polowania lwów, łapanie kijów, przemyt ługu do Gdańska i dowóz alkoholu do niecki ablacyjnej w okolicach stolicy. Ukrainiec nie znosi Białorusinów, uważając ich za Nieświeżych kryptorosjan, którzy mieli małego peszka do Łukaszenki. Przeciętny Ukrainiec jest dumny z tego, że od kilku lat żaden dyktator nie grozi im paluszkiem, gdy walczą o swoją godność.

Typowy dom Ukraińca[edytuj • edytuj kod]

W typowym domie Ukraińca znajduje się wielka mapa przykrywająca dywan na ścianie. W ogródku znajdują się zielone ludziki sprowadzane z Rosji. Dywan to świętość, dlatego każdy szanujący się Ukrainiec kupuje najlepsze na rynku odkurzarze do Odessania pyłów i pajęczyn. Cały majątek pilnują psy. Ukraińcy uwielbiają psy rasowe – pełno tutaj owczarków, labradorów i Charków. Na wsiach Ukraińcy trzymają konie. Wołanie na konia Pryyyy peć jest ekwiwalentem piania koguta w polskich kurnikach.

Znani Ukraińcy[edytuj • edytuj kod]

  • Mariu Pol – kuzyn byłego ministra infrastruktury Marka Pola. Mariu też nie budował autostrad.
  • Seba z Topol – najsłynniejszy ukraiński dresiarz. Ma Równe żarty.
  • Czar Nobyl – największy wróg Seba z Topoli, który uważa się nie za dresiarza, a za gopnika. Jego pseudonim pochodzi od włosów, które pofarbował na czarno podczas Nocy sylwestrowej 2009.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]