FotoŁowca 2022
Zalegają ci w galerii telefonu zabawne zdjęcia? Podziel się nimi w konkursie FotoŁowca i zostań łowcą roku!

A cappella

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

O kurde… Kurde, kurna, kurde… Zaraz będzie… Już! Aaaaaaaa – Veeeeee – Maaaaaaa – Riiiiiiii – aaaaaaa…

Młody wokalista o a cappella

A cappella – fragment utworu muzycznego, w którym (jeżeli jest chór) wokaliści śpiewają bez podkładu muzycznego. Jest to również moment sprawdzający dla nauczyciela chóru i chwila prawdy dla samych śpiewaków, ponieważ w tym momencie nauczyciel muzyki może oznajmić, że wlepia trzydziestu osobom soczystą pałę do dziennika.

Stosunek wykonawców do a cappella[edytuj • edytuj kod]

Jeżeli wykonawca jest stosunkowo młody, ma pełne prawo do jego nienawidzenia. Gdy podczas a cappella chór dziecięcy zaczyna fałszować (bo nie ma już odniesienia do grającego instrumentu), panuje chwilowe poruszenie, momentami także możliwe jest rzucanie wyzwiskami oraz mordobicie.

Dla starszych dup nie jest to niczym nowym, oni sami (jeżeli cokolwiek umieją podczas występu) mają niepowtarzalną szansę na popisanie się. Jednocześnie w niemy sposób wyśmiewają się z tych, którzy nie mają takiej możliwości.

Dla samego instrumentalisty a cappella jest momentem miłego wytchnienia w czasie trwania utworu. Może on niezbyt dyskretnie naśmiewać się z wokalistów (niezalecane). Przygotowuje się również psychicznie do dalszego popełniania błędów muzycznych.