Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Adam Wasilewski

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Adam Wasilewski próbuje sobie przypomnieć, co Palikot kazał mu powiedzieć

Adam Wasilewski (ur. 29 października 1949 w Szczebrzeszynie) – polski polityk i iluzjonista, prezydent Lublina w latach 20062010. Czwarta osoba w lubelskim PO, zaraz po Januszu Palikocie i jego dwóch psach rasy owczarek niemiecki[potrzebne źródło].

Jak się zostaje prezydentem Lublina[edytuj • edytuj kod]

Powszechnie wiadomo, że nominację na prezydenta Wasilewski wygrał w karty od Palikota, który na co dzień rozdziela stołki w lubelskiej Platformie. Składania nierealnych obietnic uczył się od najlepszych – przed wyborami przeanalizował bowiem dokładnie program Donalda Tuska.

Obietnice i ich realizacja[edytuj • edytuj kod]

Bezrobocie i ubóstwo[edytuj • edytuj kod]

W Lublinie nie ma pracy. Ceny podstawowych produktów zbliżone są do warszawskich, a płace są dużo niższe.

Fragment ulotki wyborczej z 2006 roku

Adam Wasilewski osobiście walczył z bezrobociem w Lublinie, zatrudniając w ratuszu i kilku pomniejszych urzędach dziesiątki wysokiej klasy specjalistów. Fakt, że większość z nich jest blisko spokrewniona z Wasilewskim, świadczy o tym, że kompetencje do sprawowania wysokich stanowisk ma on zapisane w genach.

Pan prezydent ma też zasługi, jeśli chodzi o zwiększanie płac – za jego kadencji pensje pracowników ratusza odnotowały rekordowy w skali europejskiej wzrost.

Infrastruktura[edytuj • edytuj kod]

„Mała obwodnica Lublina”

Nowy Lublin będzie miastem dynamicznie rozwijającym się. Do tego potrzebny jest sprawny i nowoczesny system komunikacyjny. W tym celu należy szybko dokończyć budowę małej obwodnicy.

Jeszcze jeden fragment ulotki

Nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy Wasilewskiego muszą przyznać, że plany rozbudowy lubelskiej sieci dróg za jego kadencji były bardzo dynamiczne – planowane terminy zakończenia prac błyskawicznie przesuwały się w przyszłość. Do użytku oddano odcinek „małej obwodnicy”, który (jak nazwa wskazuje) kończy się, zanim kierowcy zdążą się rozpędzić. Prezydent entuzjastycznie stwierdził, że jego następca musi jedynie tę obwodnicę „domknąć” (pod tym pojęciem Wasilewski rozumie dobudowanie brakujących 60%).

Jako Prezydent chcę zbudować trasę Poniatowskiego-Zana (tunel i wiadukt)[1] oraz przedłużyć ulicę Muzyczną do ulicy Krochmalnej[2]

Kolejny fragment ulotki

Aquapark[edytuj • edytuj kod]

Aquapark w Lublinie

Doprowadzę do budowy na tym terenie zespołu basenów oraz aquaparku.

Kolejny fragment kultowej ulotki

Aquapark rzeczywiście powstał. Jedyną jego wadą jest fakt, że czynny jest tylko 1 dzień po każdym deszczu (po dużej ulewie nawet 2 dni). Dodatkowo niektórzy twierdzą, że woda jest brudna, ale to już wina kąpiących się – powinni się częściej myć.

Perspektywy[edytuj • edytuj kod]

Młodzi ludzie uciekają z naszego miasta. Trzeba to zmienić!

To już ostatni fragment ulotki

Prezydent próbował powstrzymać młodych ludzi przed wyjazdem, rozkopując drogę wylotową na Warszawę. Młodzi ludzie okazali się jednak sprytniejsi – wyjechali pociągiem.

Przyszłość polityczna[edytuj • edytuj kod]

Niestety, za drugim razem nie miał już tyle szczęścia w kartach, przez co w 2010 nie było dane mu kandydować na prezydenta z nominacji PO.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Pod warunkiem, że zostanę wybrany na kolejnych 5 kadencji.
  2. Pod warunkiem, że zostanę wybrany na kolejnych 8 kadencji.