Gwóźdź logo.svg
Jaki jest według ciebie najlepszy tekst na Nonsensopedii?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Antonio Lindbäck

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Antonio Lindbäck, zwany także jako Antonio Morais Silvia Santos (ur. 5 maja 1985 r. w Szwecji Brazylii) – szwedzko-brazylijski żużlowiec. Słynie z tego, że jest jedynym czarnoskórym żużlowcem na świecie (ponieważ ma czarną karnację).

Biografia i kariera[edytuj • edytuj kod]

Antonio urodził się w Brazylii, skąd w bardzo dziwnych okolicznościach (pozostawienie dziecka na ulicy) został zaadaptowany przez Szwedów.

Na początku chciał być narciarzem, jednak kiedy zobaczył nagle Tony'ego Rickardssona, przeszło mu światło do tunelu i usiadł na jego motocykl. Kiedy Rickki zakończył karierę, Szwedzi mianowali go swoim zastępcą. Na początku jeździł fatalnie, często przeplatał dobre występy słabszymi. Startował wiele razy w żużlowym Grand Prix. Najlepszy był moment w 2007 roku, gdzie po zatrzymaniu przez niebieskich stróżów prawa podczas jazdy po alkoholu, postanowił zakończyć swoją kwitnącą karierę. Jednak nie na długo. Ponownie wrócił, ponownie szalał i teraz jest już w optymalnej formie. Po zakończeniu kariery chce zostać narciarzem (klasycznym).