FotoŁowca 2022
Zalegają ci w galerii telefonu zabawne zdjęcia? Podziel się nimi w konkursie FotoŁowca i zostań łowcą roku!

Bartosz Bosacki

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Lech cierpi przez Bakero

Bosacki o swoim odejściu z Lecha Poznań

Bartosz Bosacki (ur. 20 grudnia 1975 w Poznaniu) – polski piłkarz, obrońca. Były zawodnik KKS Lech Poznań, reprezentant Polski. Kibice reprezentacji (jeśli tacy nadal są) zapamiętają go jako autora dwóch bramek strzelonych dla Polski na Mundialu w Niemczech.

Bosacki a liczby[edytuj • edytuj kod]

Ulubioną liczbą Bosackiego jest liczba 13. Jeśli tak nie jest, to trzeba zauważyć, że charakteryzuje tego zawodnika. A oto przykłady: urodził się w grudniu, czyli w 12 miesiącu roku. Jak wiadomo nie ma 13 miesiąca, więc 12 jest najbliżej. Uczęszczał do szkoły podstawowej nr 13. Grając w niemieckim 1. FC Nürnberg VfL, zaliczył 13 meczów. Na Mundialu strzelił gole, mając 31 lat – liczba 13 czytana wspak. Mecz z Kostaryką był jego 13 spotkaniem w karierze piłkarza reprezentacji. Strzelił w nim 2 bramki, a jak wiadomo 6,5 × 2 daje 13.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

Bosacki był główną bronią Pawła Janasa w jego specjalnej taktyce „może nie przegramy”, w której jedynego gola na mundialu strzela obrońca, który przez przypadek broni złą bramkę i jeszcze strzela samobója, który jednak jest wielkim chwalebnym golem dla Reprezentacji. Zasłynął jako autor stwierdzenia, że kibice przeszkadzają piłkarzom, bo wywierają na nich niepotrzebną, jego zdaniem, presję na zwycięstwa. Bosacki zakończył karierę, gdy Lech nie przedłużył z nim kontraktu w wyniku intrygi zaplanowanej przez Jose Bakero. Trener Lecha już wcześniej próbował pozbyć się go z klubu, poprzez zmuszanie go do pracy na treningach.