FotoŁowca 2021 – głosowanie
Wybierz najlepsze zdjęcie w FotoŁowcy 2021! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Bitwa pod Cedynią

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bitwa pod Cedynią – bitwa rozegrana 24 czerwca 972. Trenerem polskiej reprezentacji był Mieszko I, natomiast drużynę Marchi Wschodniej reprezentował margrabia Hodon, który tylko z jednego pieca chleb jadł.

Pokłócili się obaj o Pomorze Zachodnie, które było lokalnym centrum sardynek, bezrobocia i unikatowych drewnianych figurek znad morza. Gall Anonim podaje, że Polacy pod wodzą Czcibora „zakleszczyli” wroga.

Plan bitwy[edytuj • edytuj kod]

Gdy Mieszko wylukał już, gdzie ma przechodzić team Hodona, postanowił ich sprowokować. Wyskoczył im pod pole karne. Przegonił ich po całym boisku. Wtedy zawołał asystenta, Czcibora, żeby ławka rezerwowych też włączyła się do gry. Rezerwowi zaszli Hodona od tyłu. Potem zagonili ich na trybuny, wcześniej zabierając im Predatory i koszulki z 7.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Powtórka Cedyni, miała mieć miejsce w Dortmundzie w 2006 roku podczas meczu Polski i Niemiec, ale Paweł Janas okazał się gorszym wodzem, niż Czcibor, a jedyne co upodabnia ich do siebie, to fakt że dla obu bitwy zakończyły się śmiercią (w przypadku Janasa – zawodową).
  • Kolejną powtórką miał być mecz na EURO 2008, ale i tym razem nasz wódz nie był taki, jak dawniej.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Medaille1785.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny historii. Jeśli masz tyle lat, co Pai Mei – rozbuduj go.