Blady Kris

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Blady (bo nieopalony) Kris

P-c-p-c-p-c-p-c pszz ka-ka kra-ka bęc!

Blady Kris o tym artykule

Blady Kris (właśc. Krzysztof Kadela) – polski użytkownik gębofonu. Jak twierdzi – „ustami może zrobić wszystko”. Po występie w Mam Talent! został okrzyknięty najlepszym polskim beatboxerem przez wszystkich tych, którzy znają tylko jednego polskiego beatboxera.

Współpraca z Rubikiem[edytuj • edytuj kod]

Wiadomo było, że Blady potrafi za pomocą ust zrobić sporo. Na potrzeby współpracy ze specjalistą do spraw muzyki nowofalowej, maestro Piotrem Rubikiem, nauczył się również nimi klaskać. Tym samym zabrał robotę twojej starej, która – jak wiadomo – klaskała tam przed Krisem.

Osiągnięcia[edytuj • edytuj kod]

  • Jego największymi i najbardziej znanymi osiągnięciami są pochwały od Kuby Wojewódzkiego, a także krótkie podsumowanie jednego z gospodarzy (Marcina Prokopa) po występie finałowym pierwszej edycji programu Mam Talent!. Kuba nie szczędził pochwał, mówiąc o beatboksie Bladego, że „bez wątpienia jest to najlepszy odgłos paszczowy”, a po koniec podsumował go, wypowiadając: „Mam mówić krótko, więc powiem że jesteś mistrzem dobrej, zawodowej, oralnej roboty… i że spokojnie mógłbyś dubbingować sceny zbiorowe i w filmie wojennym i pornograficznym.” Słowa te są najsłynniejszym fragmentem wypowiedzi wspomnianego showmana. Następnie został przedstawiony komentarz współ-gospodarza, który powiedział: „Kino Oralnego Niepokoju, przed Wami… Blady Kriss”.
  • Na końcu warto również wspomnieć, że Blady jest mistrzem Polski w beatboksie z 2004 roku. Ale cóż to za osiągnięcie, w porównaniu z wypowiedziami wyżej wspomnianych osób?

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]