Wyniki konkursów „Różowy Słoń” i „Biały Kruk” już są!
Zobacz, które artykuły i grafiki czytelnicy wybrali jako najlepsze w 2020 roku.

Bronowice (Lublin)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bronowickie chodniki wiele widziały…

Bronowice, zwane także Bronxem lub krainą latających siekier – centrum rozrywkowe Lublina. Trenują tu maratończycy wybierający się na olimpiadę ubrawszy się wcześniej w szalik Avii Świdnik. Mieszkają tu najbardziej troskliwi mieszkańcy pytający każdego przyjezdnego „czy masz jakiś problem?”. Nieprawdą jest, że mieszkają tam tylko sympatycy ubrań sportowych i lokalnego klubu piłkarskiego, co jest potwierdzone amatorskim filmem nagranym w roku 1999 zawierającym spacerującego ulicami Bronowic hippisa.

Główną atrakcją turystyczną są pokazy miejscowych sztuk walk zbiorowych z użyciem różnych narzędzi, takich jak płyty chodnikowe. W szeregach walczących wiek oscyluje między 5. a 35. rokiem życia.

Niekiedy istoty z Bronowic zapuszczają się na inną dzielnicę, wtedy ilość telefonów komórkowych i portfeli na całej Lubelszczyźnie maleje o około 67% w ciągu jednej doby.

Bronowice mają podobny klimat jak Tatary – dzielnica sąsiedzka. Właściwie nikt nie wie, czy Tatarowie lubią się z Borowikami, ponieważ wszystkie spotkania kończą się dwa metry pod ziemią.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Koniec autostrady.jpg Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.