Gwóźdź logo.svg
Który fragment artykułu na Nonsensopedii cię bawi najbardziej?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Butapren

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Butapren – substancja chemiczna używana jako klej do gumy i skóry. Jest bogatym źródłem toluenu i acetonu, dlatego jest tanim i prostym narkotykiem wykorzystywanym przez niedoświadczonych ćpunów oraz fanów Naruto.

Zastosowanie[edytuj • edytuj kod]

Najczęściej używany jest przez narkomanów. Pod wpływem jego zapachu każdy, nawet największy ateista uwierzy w istnienie krasnoludków i smerfów. Innym zastosowaniem jest zabawa w Naruto. Polega ona na tym, że dzieci smarują sobie podeszwy butów butaprenem i biegają po suficie. Niestety w większości prób klej okazuje się za słaby i dzieci spadają z hukiem, tracąc sporo HP i wiarę w posiadanie chakry. W celu rozpędzenia ponurego nastroju dziecka, rodzice radzą dzieciom, aby od razu użyły Pattexu lub w ostateczności Kropelki. Zadowolone dzieci znowu wierzą, że są ninja jak Naruto.

Etymologia[edytuj • edytuj kod]

Nazwa „Butapren” ma związek ze słowem „but”. Każdy kto nie jest tłukiem oraz przeczytał akapit Zastosowanie potrafi domyślić się, dlaczego ten klej kojarzy się z butami.

Pisano nawet o nim piosenki. Najsłynniejszą piosenką o butaprenie jest utwór „Butapren” starego punkowego zespołu Defloracja. Piosenka ta jest szczególnie popularna wśród młodzieży identyfikującej się z subkulturą punkową. W opozycji do tegoż dzieła powstał utwór o tym samym tytule, ale od zespołu Uliczny Opryszek. Tym razem krytykował znaną markę.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Nuvola apps edu science.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny chemii. Jeżeli cierpisz na alkanolepsjęrozbuduj go.