Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Camp Rock

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ujednoznacznienie „Camp Rock” przekierowuje tutaj. Zobacz też soundtrack z filmu o tym samym tytule.
Ostatnia scena. Jakkolwiek by nie wyglądała, oglądając ją masz się wzruszyć

Camp Rock (właśc. Mein Kampf Rock) – DCOM[1] z gatunku musical młodzieżowy. Sporą oglądalność w szkołach podstawowych zapewnił występ znanych[2] braci Jonasz. Jest to również kolejny film, którego przesłanie głosi, że do sukcesu można dojść jedynie będąc biednym.

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

Mitchie Torres jest biedna, bo to warunek bycia główną bohaterką w filmach Disneya. Tess jest bogata, bo to warunek bycia czarnym charakterem. Spotykają się one na wyspie lezbów Camp Rock[3] – obozie muzycznym dla stereotypowych bogatych i niestereotypowych biednych. Na obozie jest również Shane Gray – gość z Jonas Brothers. Ma on za zadanie być kapryśny i pokazywać wszystkim, że fajnie jest być bogatym. Mitchie – chcąc z siebie zrobić bogacza – wrabia wszystkich, że jej mama to szycha w chińskim przemycie telewizorów. I zonk, bo jest kucharką.

Mitchie spotyka też Caitlyn, która ma krzywy nos okazuje się być również biedna (czyli dobra) i razem stają naprzeciw Tess (która jest bogata). Dzieje się to jednak dopiero po tym, gdy wszyscy obrażają się na Mitchie, że jej mama jest kucharką. Morał: jeśli twoja stara jest kucharką, nikt cię nie lubi.

Film kończy się występem Mitchie i Shane'a. Shane okazuje się być wrażliwy, uczuciowy i inne takie tam pierdoły. Mitchie, która przez cały film zachowywała się jak kretynka, śpiewa z playbacku niebrzydko. Morał: wszyscy ci wybaczą głupotę i naiwność, jeśli masz talent jeśli jesteś biedna.

Porównanie[edytuj • edytuj kod]

Camp Rock niczym nie różni się od innych filmów Disneya. Od High School Musical na przykład tylko tym, że podczas występów więcej się śpiewa niż tańczy. Camp Rock jest jednak bardziej edukacyjnym filmem. Podczas półtoragodzinnej sesji można dowiedzieć się jak pływać kajakiem, dmuchać balony i jak zbudować karmnik.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Mimo że film wyprodukował Disney, nie występuje w nim Hannah Montana!
  • Film został uhonorowany nagrodą Najżałośniejsze miłosne teksty piosenek filmowych 2008 w plebiscycie „Przedjutrza”.
  • Jakieś cztery sekundy poznawały się Caitlyn i Mitchie. Po przedstawieniu się sobie od razu poznały, że są sobie przeznaczone[4].
  • Największym walorem Caitlyn jest ciekawy bit, który pojawia się podczas uruchamiania jej laptopa.
  • Scena, gdy Tess oskarża Mitchie i Caitlyn o kradzież bransoletki, jest bez wątpienia najdramatyczniejszą w historii kina.
  • Najbardziej mrożącym krew w żyłach wulgaryzmem użytym w filmie było: A ten twój błyszczyk, to się wcale nie błyszczy, królewno!.

Przypisy

  1. Disney Channel Original Movie – taki film, który został wyprodukowany przez Disney Channel i jest emitowany przynajmniej dwa razy dziennie na disneyowskim kanale.
  2. Głównie dzięki posiadaniu rekordowej liczby kont fikcyjnych na naszej-klasie.
  3. „Rock” w nazwie „Camp Rock” to nazwa bardzo ogólna, bo największą furorę na obozie robią dwaj czarni bracia.
  4. To nie miało tak zabrzmieć.