Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Coldplay

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lider w trakcie przygotowywania się do ssania kciuka

Coldplaybrytyjski zespół muzyczny, zimnogrający rocka alternatywnego. Uważają się za lepszych od U2 i The Beatles, a w dodatku ich wokalista twierdzi, że grywał z Chrystusem w karty. Do ich ulubionych instrumentów należą: grzebień, gitara elektryczna, stary dzwon, keyboard oraz afrykańskie bębny i złotko z Milki.

Sława[edytuj • edytuj kod]

Zespół sprzedał 10 milionów sztuk swego ostatniego albumu. Z tego powodu uważają się za lepszych od The Killers, U2 i The Beatles. Niby lider zespołu, Chris Martin, ani przez chwilę nie pomyślał, że samo U2 jeden z najgorszych albumów sprzedało w ilości 12 milionów (ha, w ogóle sprzedało 159 mln!). Tak czy siak, niech się młody cieszy póki może, i tak nasze koneksje finansowe ich uwalą. My friend George too! – skomentował sytuację Bono.

Jednym z największych przebojów owej grupy jest „Yellow”. Chris stwierdził w wywiadzie dla pewnego szmatławca, którego nakład nie przekracza 200 sztuk, że ta pieśń została napisana z powodu inspiracji wywołanej żółtymi karteczkami samoprzylepnymi a także kolorem kupy, którą wydalał w okresie pisanie owej ody.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.