FotoŁowca 2022
Masz oko do wyłapywania absurdów? Zrób zabawne zdjęcie i prześlij je na konkurs FotoŁowca!

Czerwoni Khmerzy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Czerwoni Khmerowie – pewna grupa ludzi trzymająca władzę w raju na ziemi, prawdziwym Eldorado, jakim dla wielu ludzi jest Kambodża.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Czerwoni Khmerowie byli zbieraniną chłopstwa, niezadowolonych z rządów króla Razmuzei Kampuchei Kompota VIII i w roku 1971 przeprowadzili Wielką ludowo-robotniczo-chłopską rewolucję, która na osiem lat ogarnęła ten kraj mlekiem i trzciną płynącą, jakim była Kambodża.

Czasy rewolucji[edytuj • edytuj kod]

To był piękny czas dla Czerwonych Khmerów. Władze tej organizacji, na czele której stał Pol Pot wprowadził plan czteroletni, który miał zrealizować koncepcję komunizmu w Kambodży, a hasło przewodnie brzmiało Szczęśliwi bądźcie, a kto nie, ten wpierdol dostanie. Głównymi działaniami były masowe przesiedlenia na wieś, sadzenie kokosów w betonowych szosach i skonstruowanie traktora z krowy, kilku śrubek i trzciny cukrowej. Jedynym skutkiem tego planu była śmierć trzech milionów mieszkańców. W 1979 roku Wietnam dokonał napaści na Kambodżę, i dokonał zamachu stanu.

Po rewolucji[edytuj • edytuj kod]

Czerwoni Khmerowie dziś ukrywają się pod plantacjami trzciny cukrowej lub na bagnach – zostały ich jedynie niedobitki. Mimo to, cały czas uważają się za panów, którzy dzielą i rządzą Kambodżą.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]