Die Ärzte

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Die ärzte)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Die Ärzte tu są

Die Ärzte (niem. konowałowie) – niemiecki zespół teoretycznie punkrockowy. Znany jest z tego, że nikt go nie zna. Grupa przez swoją muzykę chce wyrazić sprzeciw wojnie, rasizmowi, skórowaniu zwierząt, rządowi oraz silikonowym cyckom.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Założyciele zespołu, Farin Urlaub i Bela B., grali w kapeli podwórkowej, gdzie śpiewali o policji i obaleniu systemu. Znudziło im się, więc przygarniając basistę zaczęli nagrywać utwory o pluszowych misiach i lodach cytrynowych. Żeby było bardziej tró zespół nazwali Die Ärzte.

Obecny skład[edytuj • edytuj kod]

  • Farin Urlaub – piszący większość piosenek, zarabiający najwięcej, dostający te ładne i te brzydkie dziewczyny i mający willę. O tym, że gra na gitarze, nikt nie wie, prawdopodobnie nawet on sam nie ma o tym pojęcia. Nie jest prawdziwym tró punkiem, ponieważ nie pije, nie pali, ani nie bierze narkotyków. Podobno zna sześć języków, ale śpiewa tylko w języku ojczystym. Po latach niezażywania jakichkolwiek używek rzuciło mu się na mózg i został pacyfistą.
  • Bela B. – właściwie je, śpi i kopuluje. W przerwach gra na perkusji lub obściskuje się z Urlaubem.
  • Rod – w zespole gra dopiero od piętnastu lat i jak dotąd nie wypowiedział ani słowa, więc nic o nim nie wiadomo.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.