Forum:Połączenie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten wątek nie był edytowany od 263 dni. Nie baw się w archeologa i nie odkopuj go. Zamiast tego możesz wrócić na stronę główną forum i założyć nowy temat.

Jak zapewne wiecie, od września prowadzimy rozmowy z wersją mirahezową na temat połączenia projektów. Doszliśmy już do konkluzji i chciałbym tu spisać wszystko, co zostało ustalone. Log z ostatniego spotkania, na którym to kończyliśmy jest tutaj, od godziny 20:00.

Podsumowanie[edytuj]

 • Treści z nonsensopedia.miraheze.org zostaną przeniesione na nonsa.pl. Konkretnie:
  • Strony z przestrzeni kreatywnych i dyskusji przestrzeni kreatywnych, wraz z kompletną historią.
  • Wyniki ankiet.
  • Wszystkie edycje z mirahezowej wersji będą musiały przejść przez standardowe sito moderatorskie na nonsa.pl. Wymodzę do tego odpowiednią procedurę, spokojna głowa.
  • Strony zmodyfikowane różnie w znaczny sposób na obu projektach zostaną znalezione przez bota, po czym połączone ręcznie.
  • Pozostałe pojedyncze przypadki mogą być rozważane oddzielnie.
 • Wyniki głosowań z Miraheze nie zostaną przeniesione.
  • Wszystkie SDU, które odbyły się tam, mogą zostać powtórzone, jeśli taką wolę wyrazi choć jedna osoba. Głosowania będą pakietowane, by uniknąć zbyt dużej ich ilości jednocześnie.
  • SDU, które się odbyły na nonsa.pl mogą zostać powtórzone, o ile różnica trzech głosów coś by zmieniła w wyniku i znajdzie się osoba, która by chciała takie głosowanie powtórzyć.
  • Otwartą kwestią pozostaje przeniesienie wyników ANM z wersji mirahezowej. Niemal wszyscy (oprócz 209po) zgodzili się na rozwiązanie, w którym głosowania z Miraheze zostają po prostu powtórzone, jeśli jest osoba chętna do powtórzenia takiego głosowania.
   • Rzecz dotyczy de facto tylko jednego artykułu – Jerzy Zięba. Antyszczepionkowcy u nas też mają ANM-a, a redditowa wojna na memy podpada po PUH. Więcej ANM-ów na Miraheze nie było.
   • Nie było tam też ani jednego GNM, więc to mamy z głowy.
 • Domeną pozostaje nonsa.pl, nonsensopedia.org będzie przekierowywać tutaj.
 • Po zakończeniu procesu łączenia, wiki na Miraheze zostaje całkowicie zamknięta, tj. przestaje działać i nie da się jej wyświetlać. Zostanie pobrana kopia w celach archiwizacyjnych.
 • Wkłady osób z Miraheze zostaną starannie przeniesione, konta oddane właścicielom i w miarę potrzeb poscalane.
 • Uprawnienia nie zostają przeniesione. Osoby chcące uzyskać wyższe uprawnienia niż bałwanek będą musiały przejść standardowe procedury przyznawania uprawnień.
 • Kanałem komunikacji będzie dotychczasowy kanał IRC. Nie będzie innych kanałów komunikacji.
 • Treści zostaną przeniesione na licencji 3.0, ze względu na to, że przez cały czas na wersji mirahezowej w regulaminie widniała zgoda na taką licencję. Czyli pozostajemy przy 3.0.

Poza tym wszystko na nonsa.pl zostaje po staremu. Pozostałe kwestie mogą zostać później omówione na spotkaniach już w pełnym składzie.

Wywieszam to 12 października 2019 roku, jeśli do 23:59 15 października nie pojawią się żadne sprzeciwy ani nic, to bierzemy się do roboty. W międzyczasie proszę wszystkich użytkowników wersji mirahezowej o logowanie się na nonsa.pl, a jeśli nie możecie się z różnych przyczyn zalogować, napisanie mi o tym na query (ircowym lub discordowym), pomogę ze wszystkim. Ostrzyciel | Dyskusja 22:52, 12 paź 2019 (CEST)

Postęp[edytuj]

Na Miraheze jest informacja o przenosinach w sitenotice, a możliwość edycji tam została zablokowana, zaczynamy przenosiny.

Całe artykuły powstałe na Miraheze zostały przeniesione i przesiane przez moderację. Sporo jest artów do redakcji, ale to się zrobi na spokojnie później. Została jeszcze Gra, tym się zajmie Serscull w wolnej chwili. Do tego jeszcze ze dwa SDU wystawiłem, zapraszam. Następne w kolejce są pojedyncze edycje, proces tu będzie podobny. Ostrzyciel | Dyskusja 22:16, 16 paź 2019 (CEST)

Przewalamy edycje czyste, to znaczy edycje, które zostały wykonane na Miraheze i mogą zostać prosto scalone z wersjami na Nonsie, bo tu te artykuły nie były zmieniane. To jest 398 edycji do przejrzenia, przejrzałem już 200 z tego, kolejne edycje do przejrzenia generuje sobie powolutku bot. Większość z tego to zabawy redirami i różne drobne poprawki, widziałem może kilka sensownych, wnoszących coś edycji w tym wszystkim. Potem jeszcze trochę pomęczę to różnymi filtrami i zaimportuję. Postęp prac tutaj. Następne w kolejce będą edycje, których nie można prosto scalić.

Jeśli ktoś chce przenieść swoją stronę usera czy coś takiego, to pisać do mnie. Ostrzyciel | Dyskusja 17:59, 18 paź 2019 (CEST)

Edycje czyste zostały zaimportowane, weszły edycje na 205 stronach. Zostały już tylko brudne, czyli takie, których nie da się zaimportować bez konfliktu edycji. To najpierw muszę przemyśleć i przygotować, bo proste to nie będzie. Zgodnie z ustaleniami powyżej będziemy importować tylko edycje znacznie poprawiające artykuł (np. dodające nową sekcję), bo ręczne łączenie wersji będzie ekstra upierdliwe. Ostrzyciel | Dyskusja 11:55, 19 paź 2019 (CEST)

Przegląd brudnych trwa, może jutro skończę. Dla chętnych: jest do pobrania pełen zrzut wersji mirahezowej tutaj, jakieś 110 mega spakowane, po wypakowaniu z 9 giga. Będzie se tam wisiał jeszcze pewnie długo. Ostrzyciel | Dyskusja 21:22, 20 paź 2019 (CEST)

Brudne przejrzane, zaimportowałem co trzeba. Tak jak zostało ustalone, szukałem głównie dużych edycji, które w znaczący sposób wniosły coś do artykułu i zgodnie z moimi przewidywaniami zbyt wiele tego nie było. Bardzo dużo z tych edycji było albo już przeniesione na nonsa.pl osobiście przez autora edycji, albo zostało podprowadzone stąd na Miraheze. Większość pozostałych to drobnica, listoza, wikipedia i inne tego typu pierdoły. Teraz właściwie pozostają już tylko wyniki ankiet i to właściwie tyle. Jeżeli jeszcze jakiś użytkownik chce przenieść coś konkretnego, niech się koniecznie do mnie zgłosi, kilka stron użytkownika z podstronami już przeniosłem. Ostrzyciel | Dyskusja 21:18, 21 paź 2019 (CEST)

Ankiety przeniosłem (wszystkie dwie), wszystkie edycje co miały być przeniesione też. Przy okazji było trochę edycji wykonanych z kont, które nie mają swoich odpowiedników tutaj, także konta takie utworzyłem i zablokowałem. Po hasło proszę zgłosić się osobiście do mnie, to jedyny sposób na ich odebranie. Kilka kont (Osariusz, ZeTiny7331, Sir Polskacafe) scaliłem z lokalnymi odpowiednikami tych osób.

To wszystko z mojej strony jeśli chodzi o przenoszenie. Proponuję teraz zostawić jeszcze parę ostatnich dni na ewentualne prośby o przeniesienie jeszcze czegoś i będziemy mogli zamykać wersję mirahezową :) Ostrzyciel | Dyskusja 17:56, 22 paź 2019 (CEST)

Ostateczny termin zamknięcia wersji mirahezowej to 31 października. Do tego czasu jeszcze można się do mnie zgłaszać o przeniesienie czegoś stamtąd. Ostrzyciel | Dyskusja 09:15, 24 paź 2019 (CEST)

Prośba o uzupełnienie[edytuj]

A co z wersją fandomową? Dlaczego i przez kogo została usunięta? Czy to sprawka Ł. Garczewskiego, czy kogoś innego? — Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika 79.191.103.95 (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

TOR nie ma z tym absolutnie nic wspólnego, on chyba już nawet nie pracuje w Wikii. Zarząd Fandomu stwierdził, że nie pasujemy do ich wizji (czy coś w tym stylu) i Uncyclopedia oraz pozostałe jej wersje językowe (w tym Nonsensopedia) hostowane tam już być nie mogą. Ostrzyciel | Dyskusja 09:21, 23 paź 2019 (CEST)