Fotel teściowej

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Niech mamusia jeszcze nie otwiera oczu…

Idę sobie alejką w sklepie ogrodniczym, szukając odpowiedniego prezentu dla mamusi, i nagle ujrzałem przepiękną roślinę.

Dumny zięć prezentujący fotel teściowej

Fotel teściowej, poduszka teściowej (ang. Mother-in-Law's Cushion, łac. Echinocactus grusonii) – gatunek fotela z rodziny kolczastych. Swoją nazwę zawdzięcza kochającym zięciom (i synowym), nieustannie wypytującym o ów gatunek w sklepach ogrodniczych i każącym zapakować na prezent. Dla kochanej mamusi, rzecz jasna.

Występuje w różnych odmianach różniących się rozmiarem, a także ilością, długością i grubością kolców, dzięki czemu każdy zięć znajdzie coś odpowiedniego – w zależności od poziomu wredoty, wielkości i twardości tyłka oraz innych kluczowych parametrów swojej teściowej.

Jak prawidłowo wręczyć teściowej Echinocactus grusonii?[edytuj • edytuj kod]

Wersja bez kolców, wyhodowana dla teściowych nieplujących jadem. Dotychczas sprzedano 1 egzemplarz

Sam wybór prezentu to nie wszystko. 62% sukcesu stanowi prawidłowe przekazanie podarunku. Żadnego wręczania podczas rodzinnych uroczystości. To zbyt pospolite. Jeśli chcesz naprawdę zapunktować w oczach mamusi, zrób jej niespodziankę, o jakiej jej się nie śniło.

Przede wszystkim dostarcz fotel wprost do mieszkania teściowej, gdy jej tam nie będzie. Ustaw go w widocznym miejscu, najlepiej na tzw. honorowym miejscu przy stole. W zamian możesz porąbać krzesło, które tam dotychczas stało. Mamusia na pewno będzie tak zachwycona podarkiem, że nie zauważy zniknięcia ulubionego krzesła.

Jeśli zależy Ci, aby dodatkowo poprawić doznania swojej kochanej teściowej, możesz położyć na fotelu poduszkę. Najlepiej jak najdroższą, bo po spotkaniu z kolcami kaktusa poduszka nada się tylko na śmietnik. Mamusia się nie pogniewa, od dawna szuka pretekstu, żeby wymienić tę niemodną poduszkę na nową.

Zanim obdarowana wpełznie do domu, zasłoń jej oczy, tłumacząc, że masz dla niej niespodziankę. Następnie zaprowadź w przygotowane miejsce, ostrożnie usadź ją na fotelu, odsuń się o kilka kroków i wyciągnij kamerę lub aparat fotograficzny. Podczas uwieczniania tej wiekopomnej chwili stój blisko drzwi lub okna, gdyż mamusia może w każdej chwili szaleńczo rzucić się na ciebie. Z zamiarem uściskania cię, rzecz jasna.

Inne zastosowania[edytuj • edytuj kod]

Prawda, że ładny? Sam wyhodowałem

Fotel teściowej to roślina posiadająca bardzo wiele zastosowań. Jest to ważne, gdy teściowa wyrzuci go przez okno, a ty nie chcesz, aby taki dorodny okaz kaktusa się zmarnował.

Echinocactus grusonii dzięki swojemu idealnie kulistemu kształtowi oraz odpowiedniej masie może służyć jako piłka do koszykówki. Podczas gry warto zaopatrzyć się w rękawiczki, gdyż jego kolce zadają bolesne, trudno gojące się rany.

Jest także idealną rośliną hodowlaną dla informatyków, jako gatunek praktycznie niewymagający opieki. Wystarczy go podlewać tak często, jak odłączają prąd. Możesz też w ogóle go nie podlewać, ale wtedy musisz liczyć się z tym, że pewnego dnia zakwitnie i zacznie śmierdzieć. Wtedy jest też najlepszy moment, żeby ofiarować go ukochanej mamusi. Należy jednak pamiętać, że nie należy dawać teściowej Echinocactusów częściej, niż co 2 lata. W przeciwnym wypadku rany nie zdążą się do końca zagoić.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]