Gwóźdź logo.svg
Jaki jest według ciebie najlepszy tekst na Nonsensopedii?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Frank Zappa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Alternatywne przedstawienie Jezusa.

Frank Zappa – urodzony na Sycylii Amerykanin. Cynik i liryk, znany z obrażania swoimi piosenkami nawet Beatlesów (o zgrozo!). Używał przesadnie cynizmu, liryki, gier słownych, prześmiewczości, makiawelizmu, sarkazmu, satyry, ironii, parodii i bananów. Został uznany przez wiele magazynów za jednego z najlepszych gitarzystów (co ciekawe w jego piosenkach wcale nie słychać gitary). Mimo że jego piosenki najbardziej podchodzą pod disco-polo to i tak pozuje jako jeden z większych artystów jazzowych.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Urodził się dawno temu, zanim jeszcze wynaleziono kanapki. W młodości jarał się muzyką klasyczną i bluesem, a z takiego połączenia może wyjść tylko coś niedobrego. Jak trochę podrósł, wymienił swoich rodziców na gitarę elektryczną oraz założył zespół o nazwie… właściwie chyba on sam nie wiedział o jakiej nazwie, bo była długa i pokrętna. Po spędzeniu odsiadki za przelecenie strażnika więziennego postanowił założyć zespół o nazwie „The mothers”[1]. Po nagraniu płyt, na których większa część materiału to mlaskanie został okrzyknięty megagwiazdą.

Teksty piosenek[edytuj • edytuj kod]

Traktują o synach potwornych magnesów (naprawdę!), powrotach synów potwornych magnesów, Suzie Creamchise, powrotach synów Suzie Creamchise, Bobbim Brownie i tłustych Amerykanach[2].

Przypisy

  1. Ale uznał go za za mało bajerancki i zamienił na „The Mothers Of The Invention”.
  2. Tak, Frank Zappa był Cenzura2.svg.