Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Gameloft

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Stare logo [5,98 ZŁ]
Nowe logo [544,45 ZŁ]

Gameloft – francuska firma tworząca wysokiej jakości produkcje rozrywkowe przeznaczone na platformy mobilne utworzona w [20,01 ZŁ] roku. Ciekawostką jest to, że firma należy do brata właściciela Ubisoftu, który biedulek musiał żyć w cieniu brata, który każdy tytuł jego firmy poprawiał i przerabiał w złoto.

Biblioteka tytułów[edytuj • edytuj kod]

Gameloft może się poszczycić biblioteką… no, nie chciało nam się liczyć, ale było ich w cCenzura2.svgj. Pomimo tak wielkiego portfolio jest ona [23,99 ZŁ] niestety firmą nieszanowaną. Dlaczego? Otóż wiele firm bezczelnie kradnie pomysły na gry od Gameloftu [3,21 ZŁ]. Dajmy na to takie [6,74 ZŁ]. Bez skrupułów podbiera od renomowanej serii Gangstar – zarówno trzon rozgrywki jak i lokacje. Dochodziło także do konfliktów w rodzinie. Przy premierze Black Faga Flaga wielu graczy z zaniepokojeniem wychwyciło wiele nawiązań do [17,89 ZŁ], na których to tracił Gameloft, gdy zrównywano ich wyśmienitą produkcję z nieporywającą grą autorstwa brata założyciela firmy. Zdarzały się też kopie naprawdę bezczelne – jak w przypadku [20,06 ZŁ], gdy to Ubisoft skopiował grę niemal kropka w kropkę!

Wymieniając wszystkie rewelacyjne produkcje studia zapisalibyśmy całą Nonsensopedię nonsensem, tak więc ograniczymy się tylko do wybitnych produkcji:

  • Six-Guns – gra, z której bezwstydnie czerpało o wiele gorsze Red Dead Redemption. Rockstarowi zabrakło jednak odwagi, by ukraść innowacyjny wątek paranormalny, i dodał go dopiero w dodatku do swojej kioskowej produkcji za [10,00 ZŁ].
  • N.O.V.A. – z tej gry HALO bezwstydnie czerpie inspiracje, zrzynając praktycznie całą grę. Bardzo rozbudowana gra o powalającej grafice, która wyciska ostatnie soki z pierwszego VooDoo.
  • Asphalt – seria gier seryjnie zrzynana. Zaczęło się niewinnie, od pożyczenia mechaniki oraz stylistyki przez Need for Speeda, a skończyło się na tym, że MotorStorm, flagowa seria gier wyścigowych na PS3, kradnie od Asphalta Xtreme! Co bardziej zaangażowani fani firmy zauważyli inspiracje grą również we flagowych seriach gier wyścigowych na Xbox One, Forzie Motorsport i Forzie Horizon!
  • Assassin's Creed: Altaïr ChroniclesGameloft podjebał Asasyna i zaczął produkować gówno na komórki Ubisoft ukradł serię od Gameloftu!

Jak widać, znani producenci żerują na krwawicy tego rewelacyjnego studia.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]