FotoŁowca 2021 – głosowanie
Wybierz najlepsze zdjęcie w FotoŁowcy 2021! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Grudzień

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Grudzień – jest śnieżek (lub chlapa), jest Mikołaj, Boże Narodzenie, prezenty, Sylwester i ogólnie jest fajnie.

Dane techniczne[edytuj • edytuj kod]

Generalnie ma 31 dni, poza Grudziądzem, gdzie występuje okrągły rok i gdzie mieści się jego historyczna siedziba, a zarazem nie ma go tam w ogóle. W grudniu najbardziej odczuwa się skutki ocieplenia klimatu .

Położenie kulturowe[edytuj • edytuj kod]

Jest miesiącem nieco pokrzywdzonym, gdyż naród nasz nie zrobił w tymże nigdy żadnego powstania, w odróżnieniu od listopada i stycznia. Można to uznać za najlepszy prezent od Mikołaja, nota bene uznającego ten miesiąc za sobie poświęcony.
Część historyków IPN ma co do tego odmienne zdanie, tzn. że brak powstania w grudniu było wynikiem obecnej i dzisiaj przedświątecznej gorączki, a grudniowy zryw już-już miał stać się faktem, gdyby nie inicjator powstania, młody pułkownik Rydz, nie został śmigiem zaciągnięty przez żonę do robienia pierogów (za co zyskał sobie swój historyczny przydomek). W rezultacie obżarstwa i kołowania alkoholu na Sylwester inicjatywa przesunęła się na styczeń i ostatecznie upadła, gdyż drugie powstanie styczniowe stanowczo źle się kojarzyło, nie wróżyło dobrze a poza tym było mało oryginalne.
Wit Kuleszka, szef pionu śledczego IPN, zapowiedział doprowadzenie odpowiedzialnej za to wzmiankowanej żony do odpowiedzialności karnej bez względu na środki i możliwy brak powodzenia, gdyż, jak z bezczelnym uśmiechem przyznał, prawdy narodowej na złotówki się nie przelicza. 89-letnia pani Rydz nie skomentowała całej sytuacji ze względu na uwiąd języka i trwającą od dwóch lat śpiączkę po przypadkowym spożyciu swojego męża wraz z kilogramem świeżych pierogów, co wyjaśniono tym, że on sam był nieświeży, a w kraju przecież recesja. Grozy nadaje sytuacji miesiąc w którym to zdarzenie miało miejsce.. aa, już myślałeś, drogi czytelniku, że zbaczamy z tematu? Nic podobnego! Paramount Pictures już wykupił prawa do ekranizacji tej niecodziennej historii. Premiera: grudzień 2009...
Odnośnie megalomanii Mikołaja, Jezus Chrystus patrzy nań pobłażliwym okiem, od czasu ich mrożącego płyn do spryskiwacza śmiertelnego sparringu zakończonego remisem, co można obejrzeć w fabularyzowanym i pouczającym dokumencie TV Trwam Jesus vs. Santa.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Jezus uważał ze może wygrać z Świętym, pokonawszy wcześniej przebranego za niego psychopatycznego bałwana z mackami: Jesus vs. Frosty.

Ważne dni[edytuj • edytuj kod]

Do najważniejszych dni w grudziądzu... ee... grudniu należy 4 grudnia, kiedy to w całym kraju obchodzi się hucznie imieniny Krystiana. Odnotowuje się również pewną dozę zainteresowania Barbarą.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]