Kuba Sienkiewicz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Kuba Sienkiewicz (ur. 16 listopada 1961 w Warszawie) – estradowy doktor i poważany błazen. Pracuje jako lekarz, po godzinach dorabia jako była gwiazda rocka. Jego największymi fanami są najwierniejsi pacjenci. Sienkiewicz jest neurologiem. Sam przyznaje, że jeszcze nigdy nikogo nie wyleczył.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

Grając w Elektrycznych Gitarach, najpierw (1992) zasłynął tym, że jest z miasta. Rok później zdiagnozował dzieci wybiegające ze szkoły – stwierdził, że mają źle w głowach, że żyją. Kolejny sukces uzyskał stwierdzając, że nie wie, co on tutaj robi. Następnie stwierdził, że przewróciło się, niech leży. W kolejnych latach dalej rozwijał swoje teksty, roztrząsając filozoficzne problemy, na przykład co powie Ryba kiedy cię zdyba. U szczytu kariery, zaczął doradzać ludziom jak mają żyć i w jakie dni tygodnia można doprowadzić się do stanu nietrzeźwości. Repertuar był jednak zróżnicowany – jako poważany pan doktor pisał również piosenki o libacjach, grabarzach, główkach Lenina. Po 2000 było coraz gorzej – jego chuligańskie ekscesy na koncertach (wykonywanie jaskółki w środku utworu, proszenie publiczność na koncercie plenerowym o wygodne zajęcie miejsc) doprowadziły go do konfliktu z prawem.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:
  • Nie wszyscy wiedzą, że to właśnie Kuba Sienkiewicz wylansował w Polsce (piosenką Włosy) modę na długie włosy, których – jako posiadacz bujnej czupryny – jest fanatycznym zwolennikiem.
  • Prywatnie pan doktor interesuje się modelarstwem i pirotechniką. Fascynuje go sport, a zwłaszcza myślenie o skokach spadochronowych.
  • Lekarze organizują najlepsze imprezy, depczą im po piętach rock'n'rollowcy. Może to częściowo wyjaśniać, dlaczego Kuba Sienkiewicz zdecydował się na taką a nie inną karierę.