FotoŁowca 2022
Masz oko do wyłapywania absurdów? Zrób zabawne zdjęcie i prześlij je na konkurs FotoŁowca!

Lotniskowiec

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przykład nieumiejętnego użytkowania lotniskowca

Lotniskowiec – cholernie długi statek z namalowanymi na pokładzie pasami ruchu drogowego. Są one przerywane, jednak na lotniskowcach zazwyczaj nie można wyprzedzać. Lotniskowce służą do pływania w obstawie wielkiej floty, wyżywienia żołnierzy oraz przede wszystkim zużywania podatków (wykorzystywania podatników). Czasem służą też do startu samolotów, helikopterów bądź śmigłowców. Choć te dwa ostatnie to to samo. I wtedy nie jest to już lotniskowiec, a śmigłowcowiec.

Rozmiar i wyposażenie[edytuj • edytuj kod]

Większość lotniskowców jest nieco mniejsza od naszego lotniska Okęcie w Warszawie, jednak zdarzają się wyjątki, który przewyższa rozmiarami ową atrapę międzynarodowego portu lotniczego. Na statku tym poza kilkoma setkami samolotów i pięćdziesięcioma tysiącami marynarzy znajduje się 8 wysokoenergetycznych reaktorów jądrowych, które mogłyby spokojnie zasilić połowę Polski. Jak powiedział jeden z dumnych konstruktorów: Gdyby teraz Sowieci przyCenzura2.svgli w ten okręt kilkoma rakietami, to by nikt już nie pamiętał o tym ich durnym Czarnobylu!.

Przykłady[edytuj • edytuj kod]

Dobrym przykładem lotniskowca jest statek zwany potocznie ES, czyli oficjalnie USS-Essex. Zalicza się do tych, na których stojąc na jednym końcu nie zobaczysz drugiego bez odpowiednio dużego teleskopu. W budowie jest również lotniskowiec Polskiej Marynarki Wojennej ORP-PierogiZKapustą. Ponoć będzie on w stanie przewozić aż dwa helikoptery-zabawki i pół cywilnej awionetki.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]