Marco Polo

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Marco Polo we własnej osobie

Marco Polo (ur. 1254, zm. 8 stycznia 1324) – wenecki pisarz fantasy, rzekomo: kupiec i podróżnik, Autor przewodnika po Azji Środkowo-wschodniej – „Il Milione”, znanego jednak po tytułem: „Opisanie świata”.

Curriculum Vitae[edytuj • edytuj kod]

Domniemanie urodził się na chorwackiej wyspie Korčula, gdzie prawdopodobnie do dziś stoi dom w którym miał jakoby się urodzić. Rzekomo, wraz ze stryjem i ojcem wyjechał w 1271 r. na domniemaną wyprawę do Chin, mimo prawdopodobnie nieprzychylnego stanowiska George'a Busha i waszyngtońskiej biurokracji. Rzekomo posłując z ramienia ówczesnego domniemanego papieża: Aleksandra IV, dotarli razem rzekomo do władcy Chin – Kubilaj-chana, który, jak mówią, zlecił im nadzór nad produkcją wszelkich wyrobów opatrzonych rzekomym znakiem: „Made in China”.

Po domniemanym powrocie w krąg rzekomej cywilizacji łacińskiej, został prawdopodobnie uwięziony i rzekomo skazany. Chcąc domniemanie wybronić się od stryczka, alboli – topora, opowiedział swoją historię, której przysłuchiwał się domniemanie redaktor Edward Miszczak.

Rzeczy, które widział Marco Polo[edytuj • edytuj kod]

Marco Polo widział w Chinach wiele interesujących rzeczy, m. in.:

Rzeczy, których nie widział Marco Polo[edytuj • edytuj kod]

Konkluzja[edytuj • edytuj kod]

Zatem, jeśli podliczyć rzeczy, które Marco Polo widział i te, których nie widział, wychodzi stosunek 6/7, a zatem – Marco Polo kłamał! Na stos z jego kłamstwami!

By jednak osłodzić to szorstkie rozczarowanie, zjedzmy sobie po batonikuPrince Polo”. Smacznego!

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]